علم و تکنولوژی

دورکاری کارمندان فیس بوک و گوگل تا انتها 2020

مدیر اجرایی گوگل تاکید نموده که کارکنانی که باید به دفتر بروند می توانند از ماه ژوئیه به سر کار برگردند. به گفته این مقام اجرایی در گوگل اقدامات محافظتی پیشرفته قبل از بازگشت کارمندان اعمال می گردد.

17 تیر 1399

بیشتر اختلالات روان پزشکی موروثی هستند

به گزارش خبرنگاران، مطالعات نوروژنتیک در روان پزشکی به فهم عملکرد مغز، شکل گیری رفتارها و بروز آسیب شناسی اختلالات روان پزشکی کمک زیادی کرده است. هدف از این دسته مطالعات، یافتن علت اختلالات روان پزشکی، روشمند کردن و شخصی کردن درمان ها برای هر فرد و به...

5 تیر 1399

مرور حافظه صوتی رادیو در یک برنامه

برنامه پرنیان صدا به مناسبت 80 سالگی تاسیس رادیو به سردبیری و اجرای سعید توکل از پنجم اردیبهشت ماه به روی آنتن می رود. این برنامه قرار است موزه شنیداری باشد و حافظه صوتی رادیو را از سال های دور، مرور کند.

31 خرداد 1399

خبرنگاران مسجد 150ساله آب انجیرک در پردیس ثبت ملی می گردد

تهران- خبرنگاران- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پردیس با بیان اینکه مسجدآب انجیرک شناسنامه تاریخی شهرستان پردیس است اضافه کرد: این اثر تاریخی که در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی ساخته شده و 150 سال قدمت دارد تا دو ماه آینده...

30 خرداد 1399

شروع رقابت استارت آپ های تهرانی به صورت آنلاین

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،استارت آپ های استان تهران در راستای رعایت مقررات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا در فضای آنلاین ایده ها، محصولات و خدمات خود را در موضوعات مختلف از جمله در مسئله مقابله با ویروس کووید 19را در معرض داوری...

29 خرداد 1399

خبرنگاران شلوغی دفاتر پیشخوان خراسان شمالی برای دریافت سیم کارت

بجنورد- خبرنگاران- اقدام برای دریافت وام یک میلیون تومانی دولت، که پیش شرط آن ثبت نام با سیم کارت به نام متقاضی عنوان شده، موجب ازدحام مردم برای دریافت سیم کارت در برابر دفاتر پیشخوان دولت در خراسان شمالی شد.

26 خرداد 1399

روحانی: وزارت بهداشت شرایط شروع فعالیت کسب و کار ها را تعیین کند ، بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به شرایط کنترل کرونا دارد

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به شرایط کنترلی کرونا در هفته های آینده دارد گفت: وزارت بهداشت شرایط شروع فعالیت کسب و کار ها با ریسک متوسط را تعیین کند.

23 خرداد 1399

گوگل و اپل دقیقا چگونه می خواهند جلوی گسترش ویروس کرونا را بگیرند؟

در روز جمعه، 10 آوریل، شرکت های اپل و گوگل خبر همکاری با یکدیگر برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا را اعلام کردند و برای این کار در سیستم عامل های اندروید و iOS ویژگی هایی برای ردیابی تماس کاربران تعبیه خواهد شد. در ابتدا فقط جزییات محدودی مطرح شد اما...

18 خرداد 1399

نمایش مکان های تست کرونادر نرم افزار نقشه اپل

اپل اعلام کرده با به روزرسانی نرم افزار نقشه خود محل هایی را که در آنها آزمایش ابتلاء به کرونا انجام می شود، نمایش می دهد.

15 خرداد 1399

ترم تحصیلی جاری در دانشگاه شریف حذف نمی گردد، تمدید مهلت تحویل انتها نامه تا دفاع

معاونت دانشجویی دانشگاه شریف گفت: ترم تحصیلی جاری در دانشگاه شریف بدون حذف ترم و با افزایش 2 تا 3 هفته به ترم به خاتمه می رسد.

9 خرداد 1399

کپسول دراگون به زمین بر می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، در هفته جاری کپسول دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس، همراه محموله ها و آزمایش های علمی از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بر می شود. عملیات جداشدن کپسول دراگون از ایستگاه فضایی بین المللی هفتم آوریل (سه شنبه...

7 خرداد 1399

شرط دختر برای گذشت از قاتل مادر

مرد میانسال که بعد از درگیری با همسرش او را با چاقو به قتل رسانده بود، پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک البرز به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد، اما تنها، ولی دم پرونده راضی شد به شرط پرداخت صد میلیون تومان از قصاص وی چشم پوشی کند.

7 خرداد 1399

هوشمندشدن کارت های اعتباری با فناوری نانو

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو،یکی از شرکت های توسعه دهنده کارت های اعتباری از فناوری نانو برای افزایش کارایی کارت های اعتباری استفاده کرده است. تشخیص کاربر از روی اثر انگشت یکی از قابلیت های این کارت های اعتباری است.

6 خرداد 1399

خبرنگاران هجوم نیم میلیون انگلیسی برای دریافت یاری هزینه معیشتی

لندن- خبرنگاران -همزمان با افزایش آمار ابتلا به کرونا در انگلیس و تشدید سیاست های دولت برای مقابله با شیوع بیشتر این ویروس، وزارت کار و امور بازنشستگی انگلیس گفت که در 9 روز گذشته حدود نیم میلیون متقاضی به دریافت یاری هزینه معیشتی دولت هجوم برده اند. ...

26 اردیبهشت 1399

آخرین اخبار از واکسن کروناویروس

عضو کمیته کشوری آنفلوانزا با اشاره به آخرین آمار شیوع و بروز کروناویروس و با اشاره به آخرین کوشش ها برای ساخت دارو و واکسن این ویروس، گفت: با کوشش های کشورهای آلمان و فرانسه و بریتانیا در این رابطه، به نظر می رسد که کوشش ها به زودی به نتیجه می رسد و امیدواریم...

26 اردیبهشت 1399

ادعای جدید ایلان ماسک: پوشیدن ماسک های N95 دردآور و غیرمفید است ، ماسک های جراحی مفیدترند

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و پروژه اسپیس ایکس مدعی شده که پوشیدن ماسک های N95دردآور است و آنچنان که گفته می شود مفید نیست و پوشیدن ماسک های جراحی که سبک تر و ساده ترند، در پیشگیری از کرونا تاثیرگذار تر محسوب می شوند.

23 اردیبهشت 1399

تشکر ویژه از آقای رئیس جمهور ، از شنبه همه چیز به روال عادی برمی شود!

هشتگ #در-خانه-بمانیم در این مدت به نقل و نبات فضای مجازی تبدیل شده است اما این قبیل هشتگ ها، نان سر سفره ملت نمی گردد. کرونا خطرناک است اما خطرناک تر از آن، اپیدمی ناکارآمدی است.

14 اردیبهشت 1399

فعالیت آموزشی دانشگاه ها در شرایط شیوع کرونا ویروس آنالیز شد

فرایند فعالیت های آموزشی دانشگاه ها در شرایط شیوع کرونا ویروس با حضور مسئولان آموزش عالی 72 کشور آنالیز شد.

10 اردیبهشت 1399

تسهیلات بیمه ای به شرکت های دانش بنیان رسید

بسته حمایتی مصوب شده برای تسهیل امور جاری شرکت های دانش بنیان به تدریج توسعه یافته است. تسهیلات بیمه ای یکی از مواردی است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان عرضه می شود.

8 اردیبهشت 1399

شتاب رشد مقالات ایرانی در نشریات برتر علمی دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،تا سرانجام سال 2019 حدود 4200 مقاله با آدرس حداقل یکی از موسسات ایرانی در نشریات مورد حمایت فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است.

2 اردیبهشت 1399
تعداد: (63)