هدست پیشرفته هواوی با وزن بسیار کمتر از ویژن پرو در راه است

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، مدیر سابق میزو اطلاعاتی درباره هدست واقعیت مجازی هواوی و رقابت احتمالی آن با ویژن پرو فاش کرد.

هدست پیشرفته هواوی با وزن بسیار کمتر از ویژن پرو در راه است

با عرضه اپل ویژن پرو، بازار هدست های واقعیت ترکیبی بسیار داغ شده ؛ در حال حاضر این بازار شامل بازیگرانی همچون متا و وَلو می شود و ورود اپل باعث افزایش رقابت در آن شده است. لی نان، از مدیران سابق شرکت میزو و بنیان گذار Numiao Technology، اطلاعاتی در ارتباط با هدست واقعیت مجازی هواوی فاش کرده است.

لی نان ادعا می کند هواوی در حال کار روی هدست واقعیت مجازی جدیدی با تراشه اختصاصی است که عملکرد چشمگیری دارد و در نمایش تصاویر فضایی (مکان مند)، بدون تأخیر عمل می کند.

هدست واقعیت مجازی هواوی با نمایشگر میکرو اولد 4K سونی عرضه می شود و انتظار می رود این نمایشگر ها طی 6 ماه آینده به واحد تولیدی هواوی ارسال شوند. هدست واقعیت مجازی اپل نیز از نمایشگر مشابهی بهره می برد.

هدست واقعیت مجازی هواوی حدود 350 گرم وزن خواهد داشت که تقریباً نصف وزن 600 گرمی ویژن پرو اپل است. بسیاری از تحلیلگران از وزن آزاردهنده ویژن پرو به عنوان یکی از نقاط ضعف آن یاد کرده اند.

اگر گفته های لی نان حقیقت داشته باشند، هدست واقعیت مجازی هواوی می تواند حداقل از لحاظ سخت افزاری به رقیبی شایسته برای اپل ویژن پرو تبدیل شود. انتظار می رود که هواوی این محصول را با قیمت کمتری نسبت به هدست اپل در دسترس قرار دهد. ممکن است قیمت هدست واقعیت مجازی هواوی حدود 15٬000 یوان (2٬100 دلار) باشد.

شایعات می گویند که هواوی قصد دارد هدست واقعیت ترکیبی نیز ارائه دهد. این شرکت، علامت تجاری ویژن پرو را در سال 2019 ثبت کرده و در گذشته نیز سرمایه گذاری هایی در زمینه واقعیت مجازی انجام داده است؛ مانند ویژن گلس که در سال 2021 با نمایشگر میکرو اولد 1080p معرفی شد.

اپل شاید مجبور به تغییر نام ویژن پرو در چین شود، زیرا هواوی قبلاً همان علامت تجاری را در چین ثبت کرده است.

منبع: زومیت

منبع: انتخاب

به "هدست پیشرفته هواوی با وزن بسیار کمتر از ویژن پرو در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدست پیشرفته هواوی با وزن بسیار کمتر از ویژن پرو در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید