ادبیات

نگرانی زوج کتاب فروش برای ادامه فعالیت در بحران کرونا

مهدیه زارع کهن مدیر کتابفروشی بهریار شهر دلیجان استان مرکزی در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به شرایط سخت فعالیت کتاب فروشی اش در دوران قرنطینه کرونا بیان کرد: متاسفانه اوضاع شهر دلیجان به دلیل شیوع گسترده بیماری کووید 19 بسیار سخت بود و با وجود اینکه...

13 تیر 1399

شعری در سوگ سوسن طاقدیس، راز شوخ طبعی بانوی نویسنده

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خراسان رضوی، سوسن طاقدیس که با آثار خواندنی در حوزه خردسال در میان مخاطبان کوچک و بزرگ خود شناخته می شود و با اثر خواندنی قدم یازدهم برگزیده بیست وسومین دوره جایزه کتاب سال شد، صبح جمعه پنجم اردیبهشت 1399 پس از تحمل یک دوره...

7 تیر 1399

تجدید چاپ عناوین جدید پازل شعر امروز، استقبال از اشعار سعید میرزایی

به گزارش خبرنگاران، مدتی است که کتاب های سری سوم پازل شعر امروز که توسط انتشارات نیماژ به چاپ می رسد، بعد از سری های اول و دوم، به بازار نشر آمده اند و برخی از عناوین سری سوم تجدید چاپ هم شده اند. در این میان تعدادی از آثار محمدسعید میرزایی مورد استقبال...

27 خرداد 1399

فال آنلاین دیوان حافظ چهارشنبه 11 دی ماه 98

بعضی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

3 اسفند 1398

حمله همجنس باز ها به نویسنده هری پاتر

جِی کِی رولینگ نویسنده سری داستان های هری پاتر که نسخه مکتوب و فیلمی اش از پرمخاطب ترین های تاریخ به شمار می رود با دفاع از محققی که نظراتش گروه همجنس باز ها را برافروخته بود، گفت جنسیت بیولوژیکی قابل تغییر نیست.

23 بهمن 1398

آنا کارینا؛ زن، زن است و خیلی چیز های دیگر

خبرنگاران: آنا کارینا، بازیگر شهیر سینمای فرانسه که به عنوان خواننده، رمان نویس و کارگردان هم شناخته می شد، بیست و سوم آذر، در 79 سالگی بر اثر سرطان در پاریس درگذشت.

12 بهمن 1398

چهره ها در شبکه های اجتماعی؛ اخم نکن لعنتی!

خبرنگاران: در روزگاری که جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباط افراد با یکدیگر شده است، ستارگان و چهره ها نیز این صفحات را برای ارتباط بهتر با مردم انتخاب نموده اند و با داشتن صفحه در شبکه های اجتماعی قصد در ارتباط مستمر و دو طرفه با...

9 بهمن 1398

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران میزبان نمایشگاه نقاشی مریم حیدرزاده

ششمین نمایشگاه نقاشی انفرادی مریم حیدرزاده، ترانه سرا و نقاش، با عنوان پس از آن همه حسرت - 6 جمعه هشتم آذر 98 در تالار آبی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران افتتاح می شود.

25 دی 1398

شیوع ابتذال در حوزه ادبیات برای سود بیشتر

نویسنده کتاب لبخند بر لب شعر گفت: تعداد نویسندگانی که کتاب های بسیاری را فراوری نموده و آثارشان در صف انتشار مانده زیاد است. ناشران گرانی کاغذ را بهانه ای برای کم کاری خود نموده اند و تن به فعالیت فرهنگی نمی دهند.

23 دی 1398

طنازی های بزرگان؛ از سعدی شیرازی تا شفیعی کدکنی

روزنامه خراسان: یکی از راه های بیان ضعف ها و عیب ها، استفاده از ابزاری به نام طنز است. وقتی شاعر یا نویسنده برای بیان منظورش دست به دامنِ طنز می شود، اتفاقاً سخنش بیشتر به دل مخاطب می نشیند و بیشتر هم اثر می کند.

12 دی 1398