رحمانی فضلی: 70 درصد مسائل مالی ربطی به تحریم ها ندارد

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، وزیر کشور با بیان اینکه باید بپذیریم تنها 20-30 درصد شرایط مالی متأثر از وضعیت جنگ مالی و تحریم ها است گفت: باید با خود صادق باشیم و به وحدت درونی برسیم و اشتباهات، کاستی ها و کمبود ها را شناسایی و برای حل آن ها اقدام کنیم.

رحمانی فضلی: 70 درصد مسائل مالی ربطی به تحریم ها ندارد

به گزارش گروه وبلاگ گردشگر مدرن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست با روسای اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون اظهار کرد: درحالی که کشور در بسیاری از حوزه های سیاسی، منطقه ای، علمی و فناوری پیشرفت های چشمگیری دارد، وضعیت اقتصادی در شأن جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز ایران نیست و باید کوشش مضاعفی در بهبود اقتصاد کشور انجام دهیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه همه در وضعیت اقتصادی کشور سهیم هستیم، اضافه نمود: اصلاح فرهنگ عمومی کار و همچنین فرهنگ مصرف در کشور از جمله عواملی اصلی تاثیرگذار در بهبود شرایط توسعه و اقتصادی کشور است.

وزیر کشور با بیان اینکه باید بپذیریم تنها 20-30 درصد شرایط اقتصادی متأثر از وضعیت جنگ اقتصادی و تحریم ها است، مطرح نمود: مهمترین نکته در ارتقای سطح اقتصادی کشور، نگاه واقع بینانه و موشکافه به مسائل داخلی است، باید با خود صادق باشیم و به وحدت درونی برسیم و اشتباهات، کاستی ها و کمبود ها را شناسایی و برای حل آن ها اقدام کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ایران از منظر منابع و امکانات از بسیاری از کشور های بزرگ جهان بالاتر است، گفت: باید در وضعیت اداره کشور از نظر اقتصادی تجدید نظر کنیم.

رحمانی فضلی به سرعت فزاینده تغییر تکنولوژی و بازار اشاره نمود و گفت: شاید 100 سال گذشته با 500 سال قبل فرق خیلی زیادی از این جهات نمی داشت، اما اکنون هر سال یا هر شش ماه شاهد تغییراتی شگرف هستیم به طوری که تکنولوژی به پلی برای قدرت بدل شده است.

رئیس اتاق اصناف: تامین اقتصادی بزرگترین دغدغه اصناف

بر اساس این گزارش، سعید ممبینی نیز با ارائه گزارشی از نتایج پایش محیط کسب و کار اظهار کرد: با وجود آرامش نسبی که در بازار حاکم است، نتایج پایش محیط کسب و کار در سه ماهه تابستان سال 1398 در مقایسه با سه ماهه نخست همین سال نشان می دهد که دغدغه فعالان اقتصادی ـ. صنفی کشور در سه حوزه اصلی قابل احصاء و آنالیز است.

رئیس اتاق اصناف ایران نخستین مسئله و نگرانی فعالان صنفی را موضوع تأمین اقتصادی عنوان نموده و اضافه نمود: به دلیل بروز بعضی شرایط که موجب ناپایداری اقتصادی در سطوحی از فعالیت های صنفی شده است، توان اقتصادی واحد های صنفی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا نموده است. در نتیجه در حال حاضر یکی از اصلی ترین مسائل اصناف به ویژه در حوزه صنوف تولیدی، مسئله تأمین اقتصادی است و برطرف مشکل به وسیله اعطای تسهیلات بانکی کم بهره قابل جبران است.

ممبینی توضیح داد: سیاست های اقتصادی و تسهیلاتی بانک ها در کشور بر تأمین اقتصادی واحد های صنفی تولیدی همانند صنایع بزرگ مورد انتظار است.

رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه به نقش مهم اصناف تولیدی در اشتغالزایی اشاره نموده و گفت: باید توجه داشت که اصناف و به ویژه صنوف تولیدی بدون بار کردن هرگونه هزینه ای برای دولت، نقشی کم نظیر در اشتغالزایی کشور ایفا می نمایند.

وی در بخش دیگری از ارائه گزارش پایش محیط کسب و کار به دو محور دیگر که موجب دغدغه فعالان اقتصادی و صنفی شده، پرداخت و بیان کرد: علاوه بر موضوع مسائل موجود در تأمین اقتصادی واحد های صنفی، این واحد ها با دو موضوع دیگر نیز چالش های متعددی دارند. غیر قابل پیش بینی بودن و نوسانات فراوان مواد اولیه و بی ثباتی سیاست ها و رویه های ناظر بر کسب و کار های متوسط و خرد نیز از جمله مسائلی است که مسائل فراوانی را فراروی فعالان اقتصادی ـ. صنفی قرار داده است.

ممبینی در خاتمه به برنامه های متعدد اتاق اصناف ایران به منظور بهبود نظام توزیع کشور اشاره نموده و گفت: یکی از اصلی ترین محور های فعالیت اتاق اصناف ایران روزآمدسازی فعالیت ها و برنامه های این اتاق در عرصه های گوناگون اقتصادی در بخش های تولیدی و توزیعی است. از جمله موضوعاتی که در دوره جدید اتاق اصناف ایران مورد توجه قرار گرفته، برنامه ریزی به منظور بهبود نظام توزیع کالا و خدمات در کشور است. راه اندازی هلدینگ اصناف از جمله برنامه هایی است که در اتاق اصناف ایران به همین منظور تدوین شد. اصناف با استفاده از این هلدینگ می توانند به وسیله تجمیع سرمایه های خرد، عملکردی به مراتب بهتر و موثرتر در نظام توزیع کشور داشته باشند و امکان رصد و پایش کالا و خدمات در هر مرحله از فرآیند توزیع مهیا و فراهم می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رحمانی فضلی: 70 درصد مسائل مالی ربطی به تحریم ها ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمانی فضلی: 70 درصد مسائل مالی ربطی به تحریم ها ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید