هزینه های سفر به دبی ، دنیایی عجیب از مبالغی هنگفت

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، دبی به علت پیشرفت های بسیار به مرکز تجاری غرب آسیا تبدیل شده است. این کلانشهر پرجمعیت واقع در امارات به علت مدرن بودن به شهری جهانی تبدیل شده است. این شهر در جنوب خلیج فارس واقع شده است. زمانیکه به این شهر وارد می شوید شاهد چکیده ای از تمام ملل جهان خواهید بود و دارای تفریحات عالی و مراکز تجاری متجدد است که توجه همگان را جلب می نماید. با خواندن هزینه های سفر به دبی آگاهی لازم را نسبت به مدارک لازم برای سفر به دبی از ابتدا تا خاتمه پیدا خواهید کرد. این هزینه ها با توجه به مبالغ روز و راه های مختلف سفر به دبی محاسبه می شوند.

هزینه های سفر به دبی ، دنیایی عجیب از مبالغی هنگفت

مدارک لازم برای سفر به دبی و هزینه های قبل سفر

برای هر سفری همچون سفر به دبی باید قبل از سفر در بین مدارک لازم برای سفر به دبی، گذرنامه و پاسپورت بگیریم. برای آشنایی با روند گرفتن مدارک لازم برای سفر به دبی مراحل زیر را باید طی کنید.

مراحل و مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه

1000 تومان هزینه بابت شناسه

3750 تومان پرداخت هزینه به شهرداری بابت عوارض

75.000تومان پرداخت هزینه برای خزانه داری استان جهت تعرفه صدور گذرنامه

29300 تومان پرداخت هزینه برای خدمات دفاتر پلیس +10 و هزینه پست

راه های مختلف سفر به دبی و هزینه ها

در بین راه های مختلف سفر به دبی، دو راه برای پرداخت هزینه می توانید در نظر بگیرید: اول اینکه بخواهید کمتر هزینه کنید و مبلغ مورد نظر را به تور گردانان بدهید و راه دوم اگر علاقه دارید بیشتر ماجراجویی کنید و خود برنامه سفرتان را بپینید، در آن موقع مبلغ بیشتری را در نظر بگیرید.

-تورهای دبی که خود شامل هوایی و دریایی می گردد.

-تورهای شخصی که شامل هواپیما و کشتی می گردد.

راهنمای انتخاب تور مسافرتی خوب و مطمئن

تور های دبی مدت زمان اقامت متفاوتی دارند که پرطرفدارترت آن ها 3 شب و 4 روز است. نرمالترین قیمت برای هر تور در پایین ذکر می گردد:

-هوایی: قیمت های متفاوتی با توجه به نظر شما وجود دارد. برای اقامت 3 شب و 4 روز هزینه ها بین 900 هزار الی 7 میلیون تومان متغیر است. هزینه مورد احتیاج برای اقامت در هتل 4 ستاره مبلغ ا میلیون و 200 هزار تا 2 میلیون تومان می باشد.

-دریایی: قیمت های متفاوتی دارد که می توانید انتخاب کنید. اگر قصد سفر به وسیله دریا را دارید به آژانس های مسافرتی دریایی بروید و اگر با توجه به محل زندگیتان این آژانس ها وجود ندارد به شهرهای جنوبی رفته و از آنجا تورهای کشتی دبی را بگیرید که هزینه این سفر به همراه ویزا و بلیط دو طرف در حدود 600 تا 850 هزار تومان است.

شخصی

برای سفر به صورت شخصی در بین راه های مختلف سفر به دبی، به سمت دبی با دو راه روبرو هستید که هرکدام مزایا و معایبی خاص دارد. اگر سفر هوایی با هواپیما را در نظر دارید به علت راحتی و صد در صد سرعت بیشتر در به مقصد رسیدن، هزینه بیشتری را باید بپردازید و اگر تمایل سفر با کشتی را دارید که خود زیبایی های خاص خود را دارد، تجربه لذت بخشی برایتان دارد و هزینه کمتری باید بپردازید. عوارض خروج از کشور را در هنگام خرید بلیط پرداخته اید که این عوارض برای سفر دریایی 25 هزار تومان و برای سفر هوایی 75 هزار تومان است.

هواپیما

بعضی از هزینه های پرواز دبی در بین هزینه های سفر به دبی که بلیط رفت و برگشت است، به توضیح زیر است:

1. تهران- دبی: بین 360 هزار تومان تا 1 میلیون و 100 هزار تومان

2. مشهد-دبی: بین 600 تا 850 هزار تومان

3. کیش- دبی: بین 600 تا ا میلیون تومان

4. اهواز-دبی: حدود 1 میلیون تومان

5. اصفهان-دبی: بین 800 تا 1 میلیون و 200 هزار تومان

6. شیراز -دبی: بین 700 هزار تومان تا 1 میلیون تومان

7. بندر عباس-دبی: بین 800 تا 900 هزار تومان

کشتی

برای سفر به دبی به وسیله کشتی باید به شهر بندر لنگه آمده و با توجه به مساعد بودن هوا ساعت رفت و آمد حدود ساعات 10 و 11 از بندر لنگه خارج شوید. ساعت ورودشان به ایران در حدود ساعات 3 تا 5 بعدازظهر است ولی بستگی به آژانس مسافرتی دارد که در آن ثبت نام نموده اید. باید به خاطر داشته باشید در سفر دریایی تنها می توانید 50 کیلوگرم بار همراه داشته باشید. در صورت هر کیلوگرم بار اضافی 5 هزار تومان برای جریمه باید بپردازید.

-یکسره : حدود 270 تا 300 هزار تومان

-دوسره: حدود 450 هزار تومان

ویزا برای سفر به دبی

ویزا گرفتن برای سفر به دبی شرایط متفاوتی نسبت به دیگر کشورها در بین مدارک لازم برای سفر به دبی دارد. باید حتما به آژانس های مسافرتی رفته و به وسیله کارگزاران اقدام به دریافت ویزا بکنید. مزیت ویزاهای مولتی دبی این است که می توانید با یک ویزا چندین بار وارد کشور شده و هربار حداکثر تا 14 روز در دبی بمانید. برای دریافت ویزا دبی باید چک ضمانت 10 میلیون تومانی بگذارید و احتیاجی به رزرونامه هتل نیست. به سرعت قوانین سفارت دبی در حال تغییرات است پس قبل از اقدام برای ویزا حتما از تغییرات نو باخبر شوید.

-ویزا عادی 14 روزه: 280 درهم، حدود 250 هزار تومان

-ویزا نیمه فوری 14 روزه: 360 درهم، حدود 315 هزار تومان

-ویزا عادی 1 ماهه: 450 درهم، حدود 393 هزار تومان

-ویزا سه ماهه توریستی: حدود 1100 تا 1400 درهم، حدود 960 هزار تا 1 میلیون و 200 هزار تومان

-ویزا مولتی یک ماهه: 950 درهم، 830 هزار تومان

-ویزا مولتی سه ماهه: 2300 درهم، حدود 2 میلیون تومان

واحد پول امارات

پول کشور امارات متحده عربی، درهم است و در ایران با مبلغ 874 هزار تومان خریداری می گردد/ برای تهیه می توان به هر صرافی شهر خود مراجعه کرد و اندازه پول مورد احتیاج خود را بگیرید. هزینه در دبی تا 90% بیشتر از شهر تهران است و بسیار گران بوده است. اسکناس های رایج امارات در بین هزینه های سفر به دبی شامل 5 درهمی (قهوه ای)، 10 درهمی (سبز)، 20 درهمی (آبی)، 50 درهمی (بنفش)، 100 درهمی (قرمز)، 200 درهمی (نارنجی)، 500 درهمی (آبی) و 1000 درهمی (قهوه ای ارغوانی) و بعلاوه سکه های 1، 50 و 25 فلسی نیز دارد که هر درهم 100 فلس است.

هزینه ها در طول سفر به دبی

برای سفر به دبی هزینه های متفاوتی را صد در صد متحمل خواهید شد اما اندازه این هزینه ها بستگی به برنامه ریزی شما دارد. دانستن میانه این قیمت ها بسیار در اندازه هزینه و صرفه جویی شما در پرداخت ها یاری خواهد نمود.

هزینه های حمل و نقل درون شهری در دبی

وسایل حمل و نقل عمومی متفاوتی در دبی وجود دارد از جمله متر، اتوبوس آبی، اتوبوس و ابرس که برای استفاده از این وسایل باید بلیت الکترونیکی مخصوص به نام نول کارت (Nol card) را تهیه کنید که مکان های فروش بلیت در مراکز فروش بایت مترو و بعضی پایانه اتوبوس وجود دارد و برای شارژ این بلیت ها به راحتی می توانید از دستگاه های شارژ الکترونیکی در تمام ایستگاه های مترو و اتوبوس وجود دارد، بهره ببرید و همینطور در بعضی مراکز خرید و فرودگاه ها می توانید شارژ کنید و از مدارک لازم برای سفر به دبی می باشد. انواع مختلفی از نول کارت وجود دارد که می توان در بین 4 ن نول کارت به نوع قرمز آن اشاره نمود که بسیار مناسب زمانی است که تنها در زمان سفر خود چندین بار می خواهید از آن بهره ببرید و هزینه آن 2 درهم معادل (1700 تومان) است و تا 10 بار می توان آن را شارژ مجدد کرد البته نوع نول کارت بدون محدودیت شارژ هم وجود دارد که هزینه آن 14 درهم معادل (12200 تومان) است. از این کارت به هنگام خروج استفاده می گردد.

-بلیت الکترونیک: نول کارت : 2 درهم تا 14 درهم

-مترو: بستگی به نول کارت دارد مبلغ آن بین 2.50 تا 6.50 درهم یا 14 درهم

-تاکسی: از 12 درهم به بالا (حدود 10 هزار تومان)

-اتوبوس: 2 درهم یا 1700 تومان

-قایق: 1 درهم یا 800 تومان

-مونوریل: 15 درهم یا 13000 تومان

-اتوبوس آبی: 2 تا 50 درهم، بین 1700 تا 43000 تومان

گزینه های حمل و نقل در دبی

مترو شهر دبی که در 4 خط، بنفش، آبی، سبز و قرمز که نزدیک فرودگاه بین المللی دبی با طول 52.1 کیلومتر تا ساحل جبل علی پیش رفته است، در سال 2010 احداث شده و دارای 47 ایستگاه است. در ایستگاه های مترو، تاکسی و اتوبوس برای رساندن شما به تمام نقاط شهر وجود دارد. پرداخت هزینه به این گونه است که با کشیدن نول کارت در ایستگاه پایانی که قصد پیاده شدن را دارید هزینه استفاده از مترو به تعداد ایستگاه هایی که سوار شده اید، محاسبه می گردد و کسر می گردد و یکی از امکانات مترو در دبی برای افراد معلول و بچه ها زیر 5 سال و یا افرادی که قد کمتر از 90 سانت دارند این است که به صورت رایگان محسوب می گردد. باید به قوانین مترو که شامل نجویدن آدامس و ممنوع بودن خوردن و آشامیدن است، توجه داشته باشید و بعلاوه باید بدانید در صورت اتمام شارژ نول کارت، هزینه نول کارت نامحدود برایتان 14 درهم محاسبه می گردد و البته اگر مأموران مترو بفهمند 200 درهم مازاد نیز بابت جریمه باید بپردازید. تاکسی ها در دبی به این حالت هستند که می توانید به وسیله سایت و یا تلفن 2080808 سوار شوید. معمولا از برند فولکس واگن و دیگر برندهای برتر هستند و یا می توانید بدون تماس، سوار تاکسی های گذری شوید. وب سایتی وجود دارد که این امکان را به شما می دهد تا نرخ هزینه تاکسی را بر حسب کیلومتر حساب کنید و هزینه ها به این گونه است که ورودی 12 درهم معادل (10000 تومان) و تعرفه هر کیلومتر نیز 2 درهم است. در دبی دو نوع اتوبوس درون شهری که با شماره های جلوی آن مقصدش تعیین می گردد و خارج شهری که با مقاصد تعیین می شوند، وجود دارند. هزینه این اتوبوس ها با کارت اعتباری پرداخت می گردد و در صورت نداشتن کارت می توانید نقدی مبلغ را بپردازید، 2 درهم معادل (1700 تومان) است. این اتوبوس ها بسیار راحت، مقرون به صرفه، تمیز و با تهویه مناسب هستند. مونوریل هایی بدون راننده در دبی وجود دارد که تنها دو ایستگاه دارند و جزیره نخل جمیرا را به دبی مارینا متصل می نمایند و سرعت بالایی دارد و با زمان 5 دقیقه مسافت را طی می نمایند. هزینه سفر مونوریل به دو طریق یک سفره و دو سفره است که هزینه یک سفره 15 درهم معادل (13000 تومان) و دو سفره 25 درهم معادل (21000 تومان) می باشد. قایق های چوبی و سنتی و همینطور مدرن در دبی وجود دارد. این قایق های چوبی در دو مسیر، دیرا را به منطقه بور دبی متصل می نمایند که هزینه قایق ها 1 درهم (800 تومان) بوده و هزینه قایق های دربستی در هر ساعت 100 درهم (حدود 87 هزار تومان) می باشد. قایق های مدرن هزینه بالاتری دارند که حداقل هزینه آن ها از 50 درهم است و این قایق ها از ساعت 10 تا 22 فعال هستند. اتوبوس های آبی که در ساعات 6 صبح الی 23 فعالیت دارند، 5 مسیر هستند و هر نیم ساعت حرکت می نمایند. فاصله حرکت در مسیرهای بی2 و بی 3 هر 15 دقیقه و در مسیر های بی1 و بی4 هر نیم ساعت است که هزینه در این مسیرها 2 درهم (1700 تومان) و در مسیر بی5 50 درهم (43000 تومان) است.

-مسیر بی1: ایستگاه بوردبی تا السخبا

-مسیر بی2: الد سعود دبی تا بانیاس

-مسیر بی3: ایستگاه السیف تا السخبا

-مسیر بی4: ایستگاه بور دبی تا پارک آبی کرید

-مسیر بی5: بین ایستگاه شن داغ و پارک آبی کرید

هزینه های اقامت در دبی

هتل ها

در دبی هتل های مختلفی وجود دارد از 5 ستاره ها تا 1 ستاره ها که به توضیح زیر هستند:

-هتل های 1 ستاره: میانگبن 310 درهم یا حدود 270 هزار تومان

-هتل های 2 ستاره: میانگین 324 درهم یا حدود 280 هزار تومان

-هتل های 3 ستاره: با میانگین 360 درهم ؛ حدود 315 هزار تومان

-هتل های 4 ستاره: با میانگین 500 درهم؛ حدود 430 هزار تومان

-هتل های 5 ستاره: با میانگین 990 درهم ؛ حدود 860 هزار تومان

هاستل و مهمان خانه و آپارتمان

در دبی هاستل هایی هستند که قیمت آن ها در حدود میانگین 130 درهم (110 هزار تومان) فرق دارد. آپارتمان های موجود با توجه به نزدیکی به مرکز شهر و امکانات موجود، قرار گیری محل آپارتمان و تعداد اتاق ها هزینه های متفاوتی دارند. در حدود 600 هتل آپارتمان در شهر وجود دارد در انواع مختلف لوکس و مناسب.

هزینه های خورد و خوراک در دبی

اگر قصد اقامت در هتل را ندارید حتما باید از مواد غذایی های خوب و مناسب و محل تهیه آن ها آگاهی کافی را داشته باشید. میل کردن وعده ها و میان وعده ها به موقع و مناسب بسیار در سفر حائز اهمیت است.

-نان (500 گرمی): 4.69 درهم (حدود 4200 تومان)

-شیر: هر لیتر 5.64 درهم (حدود 5000 تومان)

-برنج سفید (کیلویی): 8.69 درهم (حدود 7500 تومان)

-تخم مرغ 12 عددی: 10.96 درهم (حدود 9600 تومان)

-یک بطری آب 1.5 لیتری: 2.18 درهم (حدود 2000 تومان)

-گوجه فرنگی: 6.69 درهم (حدود 5900 تومان)

-پیاز: 3.94 درهم (حدود 3500 تومان)

-سیب زمینی: 4.23 درهم (حدود 3700 تومان)

-کاهو: 6.83 درهم (حدود 6000 تومان)

-سیب: 8.74 درهم (حدود 7700 تومان)

-موز: 7.08 درهم (حدود 6200 تومان)

-پرتقال: 7.52 درهم (حدود 6600 تومان)

رستوران و فست فود

در شهر دبی به علت موج بزرگ جهانگرد دارای تعداد زیاد و مختلفی از رستوران های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها است که با توجه به هزینه و سلیقه خود می توانید انتخاب کنید. هزینه یک رستوران مقرون به صرفه به طور میانه 30 درهم یا 27 هزار تومان برای یک نفر است و برای دو نفر معادل 150 درهم یا 130 هزار تومان می باشد. رستوران های گران قیمت دبی از 300 درهم که معادل 250 هزار تومان است به بالا آغاز می گردد. فست فود های زنجیره ای قیمت های پایینتری دارند از جمله مک دونال که هزینه آن ها حدود 25 درهم یا 22 هزار تومان در بین هزینه های سفر به دبی است.

هزینه های سرگرمی در دبی

در دبی به علت زیاد بودن و تنوع بالای مکان های سرگرمیی بیشتر از هر مورد دیگر هزینه بر است از جمله این مکان ها تور کویر گردی، سافاری و پارک های آبی متعدداست. رفتن به تور کویر گردی و هیجان ماسه ها نیز خالی از لطف نیست.

-هزینه تورهای سافاری و صحراگردی: بین 150 - 240 درهم (حدود 130 تا 210 هزار تومان)

-هزینه تورهای هلی کوپتر سواری: حدود 640 هزار تومان

-هزینه جت اسکی بسته به زمان: حدود 300 تا 900 درهم (260 تا 900 هزار تومان)

-هزینه فلای بورد بسته به زمان: حدود 300 تا 800 درهم (260 تا 700 هزار تومان)

هزینه های ورودی پارک های آبی دبی

-پارک آبی وایلد وادی: 200 هزار تومان

-پارک آبی آتلانتیس: 175 هزار تومان

-پارک آبی آیس لند: 379 هزار تومان

-پارک آبی واندر لند: 100 هزار تومان برای بزرگسالان

-پارک آبی دریم لند: 140 هزار تومان

-پارک آبی اسپلش ان پارتی: 86 هزار تومان

- پارک آبی اسپلش پد: 55 هزار تومان

-پارک آبی لگولند: 200 هزار تومان

هزینه های سوغاتی و پوشاک در دبی

سوغاتی

برای خرید سوغاتی های دبی می توانید به مراکز خرید برج خلیفه، ماریانا مال و ابن بطوطه بروید که هم با آن مراکز آشنا خواهید شد و هم سوغاتی های دلخواهتان را خریداری می کنید. انواع زیاد سوغاتی در دبی و امارات وجود دارد مانند عطر عربی، شکلات شتری، مجسمه برج خلیفه، خرما، بخور، خنجر، شال ابریشمی که با توجه به سلیقه خود می توانید در بین هزینه های سفر به دبی بخرید.

پوشاک

در دبی اگر به طور کلی در نظر بگیریم، می بینیم که هزینه پوشاک برند و غیر برند هر دو از تهران 20 الی 30 درصد بیشتر است و اگر بخواهیم مثالی برای این اجناس بزنیم می توانیم به یک جفت شلوار جین لویس و یا برندهای مشابه دیگر که قیمتشان حدود 185 هزار تومان، یک جفت کفش نایک در حدود 360 هزار تومان، کفش چرم مردانه در حدود 250 هزار تومان و یک پیراهن تابستانه با برند زارا و اچ اندام در حدود 120 هزار تومان اشاره کنیم.

هزینه سرویس موبایل در دبی

در دبی به طور کلی دو اپراطور دو (Du) که هزینه هر دقیقه مکالمه با سیم کارت دو برابر 25 فلس است و اتصالات (Etisalat) که آنتن دهی بهتری دارد و هزینه هر دقیقه مکالمه 30 فلس است. این دو اپراتور برای مسافرانی که علاقه استفاده از رومینگ سیم کارت خود را ندارند سیم کارت های مخصوص مسافران را در اختیارشان می گذارند که در فرودگاه امکان خریداری آن ها وجود دارد و همینطور در شهرهای ایران مانند تهران، شیراز، اصفهان و مشهد مسافران می توانند آن را خریداری نمایند. هزینه سیم کارت دو 35 درهم (درحدود 30 هزار تومان) است که بعد از خرید امکاناتی را در اختیار مسافران می گذارد. از جمله 20 دقیقه مکالمه رایگان، 20 پیغام رایگان و 200 مگ اینترنت همراه که تا هفت روز از این امکانات می توانند بهره ببرند. هزینه سیم کارت های دو با قابلیت شارژ مجدد یک ساله در حدود 81 هزار تومان است و این مسئله در بین هزینه های سفر به دبی قرار می گیرد.

امنیت در طی سفر به دبی

در شهر دبی بسیار نرخ جرم و جنایت پایین است و در رده 61 جهان قرار گرفته است و از کشور هایی چون آرژانتین، آمریکا، گرجستان، عمان و قزاقستان بهتر است. با توجه به جهانگرد پذیر بودن این شهر چون خیلی از جمعیتش را افراد بیگانه از کشورهای دیگر تشکیل داده اند و با توجه به هرجرمی که مرتکب شوند، باعث شده تا از این کشور اخراج شوند بنابراین آمار جرم و جنایت پایین آمده است. پس سفر به دبی می تواند با امنیت بالا در بین راه های مختلف سفر به دبی همراه باشد.

دانستنی هایی از شهر دبی

با توجه به این که زبان رسمی کشور عربی است اما به علت جهانگردان زیادی که به آنجا می آیند انگلیسی هم صحبت می نمایند و با توجه به سفرهای متعدد آسیایی ها زبان های فارسی، هندی، چینی و بنگلادشی هم شنیده می گردد.اختلاف ساعت شهر دبی با تهران به این صورت است که نیم ساعت دبی از ساعت شهر تهران جلوتر است. دین رسمی این کشور اسلام است اما همچون کشورهای دیگر اقلیت های مسیحی، بودایی، بهایی و هندو نیز در این شهر زندگی می نمایند. شهر دبی میزبان خوبی برای جهانگردان است زیرا از لحاظ بهداشت و درمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و همینطور در بهداشت آب و غذا در سطح بالایی قرار گرفته است. این شهر در تمام مقاطع تحصیلی ابتدایی، هدایت، دبیرستان و دانشگاه پذیرای شهروندان خود و اتباع خارجی است و 50 درصد دانش آموزان را تشکیل می دهند. دبی در سال 2015 به چهارمین شهر پربازدید جهان تبدیل شد با حدود 14.2 میلیون نفر جهانگرد که به این شهر آمدند. بهتر است داروهای ضروریتان را با خود به سفر ببرید زیرا با توجه به اینکه خدمات پزشکی در این شهر از کیفیت بالایی برخوردار است اما هزینه بالایی هم در بین هزینه های سفر به دبی دارد.

برترین فصل در راه های مختلف سفر به دبی

در تمام فصول سال در دبی شاهد آب و هوایی گرم و خشک هستیم زیرا محل جغرافیایی آن در شمال کمربند کویری قرار گرفته است و آب و هوایی استوایی کویری دارد. به علت آب و هوای کویری سفر در تابستان به این شهر اصلا توصیه نمی گردد زیرا بالاترین دمای ثبت شده در این شهر 52 درجه می باشد و بسیار شرجی و گرم می باشد. با توجه به آب و هوای این شهر به طور میانگین اندازه بارش 5 روز است. در فصول آذر تا اسفند و در بقیه فصول بارشی ندارد. در تابستان این شهر میانه دما 35 درجه سانتیگراد و به طور کلی 25 درجه سانتیگراد دارد و دمای شب های بخش ساحلی 12 الی 15 درجه سانتیگراد ارزیابی شده است. برترین زمان برای سفر به دبی در 6 ماهه دوم سال است که نیم کره شمالی در اوقات سرد خود می باشد.

منبع: همگردی

به "هزینه های سفر به دبی ، دنیایی عجیب از مبالغی هنگفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های سفر به دبی ، دنیایی عجیب از مبالغی هنگفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید