برترین مارک های زانوبند چیست؟

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، اگر با درد زانو روبرو شدید، یکی از راه چاره های موجود، زانوبند طبی است که در کنار روش های درمانی دیگر برای کاهش درد زانو تجویز می گردد. خرید زانوبند چنانچه درست انتخاب گردد، با ایجاد ثبات و حمایت در مفصل و گرم نگهداشتن ماهیچه، باعث بهبود دردهای قسمت زانو می گردد. خرید هر تجهیز پزشکی غیر استاندارد نظیر خرید گن طبی و یا خرید گن لاغری می تواند تاثیر مخرب داشته باشد. زانوبندهای غیراستاندارد نیز با تضعیف عضلات، می توانند نتیجه عکس بدهند.

برترین مارک های زانوبند چیست؟

زانوبندها از حرکات سخت که ناخواسته و غیرطبیعی هستند جلوگیری می نمایند و با کنترل دامنه کامل حرکات، اجازه نمی دهند آسیب های وارده تشدید شوند. باتوجه به این توصیفات کاربردهای زیادی برای زانوبندها وجود دارد. اگر می خواهید استفاده از زانوبند طبی، باعث تشدید مسائل شما نگردد، سعی کنید قبل خرید زانوبند، انتخاب نوع آن طبق مشکل و احتیاجتان، سایز آن باتوجه به اندام، جنس ضد حساسیت و بعلاوه سهولت در استفاده باشد.

همانطور که در خرید گن طبی و یا خرید گن لاغری دقت می کنید، باید در خرید زانو بند طبی هم آنالیز های لازم را انجام دهید. برترین نمونه زانوبند دارای امکان تنظیم اندازه، خاصیت کشسانی مناسب، حفظ حالت پس از کاربردهای مکرر، عدم لغزندگی و داشتن ثبات است.

زانوبندهای طبی دارای وظایف گوناگونی هستند. باتوجه به اینکه چه آسیب یا بیماری را شخص دارد، می توان از آن استفاده کرد. استفاده از این وسیله جدا از آسان بودن، باعث جذب اندازه مورداحتیاج نیروهایی که به مفصل فشار می دهند نیز می گردد. این وسیله را دکتر متخصص برای آسیب های مفصل زانو و بعلاوه جهت پیشگیری تجویز می نماید. در ادامه بیشتر درباره انواع، مزایا و معایب و بعلاوه خرید زانوبند با برترین مارک توضیح می دهیم.

کاربردهای مختلف زانوبند

از آنجایی که آسیب های مختلف زانو می تواند برای افراد مشکل ساز گردد، زانوبندهای طبی در طرح ها و مدل های متنوع فراوری می شوند. کاربرد زانوبندها برای مصارف متنوع به توضیح ذیل است:

 • استخوان شکسته را ثابت نگه می دارند و باعث التیام التهاب کاسه زانو می شوند.
 • حرکات را به زانوی بی حرکت شده برمی گرداند و ناراحتی های غضروف را برطرف می نماید.
 • آسیب های جراحی را کاهش می دهد.
 • دردهای مفصلی را کاهش می دهد.
 • از آسیب های وارده هنگام فعالیت های شدید جلوگیری می نماید.
 • از رگ به رگ شدن جلوگیری نموده و آن را بهبود می هد.
 • پارگی رباط ها را بهبود می بخشد.
 • تورم زانو را کاهش می دهد.
 • در کاهش درد بیماری هایی نظیر آرتروز، آرتریت و استئوآرتریت تاثیر دارد.

آشنایی با انواع زانوبند طبی

تجهیزات پزشکی انواع مختلفی دارند. همانطور که هنگام خرید گن طبی و یا همان خرید گن لاغری با گزینه های متعددی روبرو می شوید، بد نیست قبل خرید زانوبند انواع آن را بشناسید. زانوبند باتوجه به ماهیت ساخت، جنس، نوع و نحوه پوشش انواع مختلفی دارد. این تنوع بالا باعث شده تا افراد پیش از خرید، با دقت بیشتر به سمت این محصول بروند.

زانوبند طبی؛ براساس ماهیت ساخت

زانوبند طبق ماهیتی که فراوری شده به 4 دسته کلی عملکردی، تخلیه نماینده وزن، بازسازی نماینده و جلوگیری نماینده تقسیم می گردد. نوع عملکردی زانوبند در زمان آسیب دیدگی های ورزشی، جراحی کردن زانو، پاره شدن رباط برای کاهش ناپایداری زانو کاربرد دارد. نوع دیگری که جلوگیری نماینده است، بیشتر برای محافظت از صدمات احتمالی استفاده می گردد. نوع تخلیه نماینده وزن با هدف انتقال فشار از مفصل به استخوان ران کاربرد دارند. از زانوبندهای بازسازی نماینده برای توان بخشی بهره می برند.

زانوبند طبی؛ براساس جنس

بر اساس جنس زانوبند طبی در انواع نئوپرن و حوله ای عرضه می گردد. نئوپرن به عنوان یک ماده کسشان دارای پایداری شیمیایی و انعطاف پذیری بالایی است. تامین فشار و گرما، باعث فشرده سازی، افزایش جریان خون و کاهش کوفتگی می گردد. توجه کنید که نمونه هایی با جنس حوله ای بافت کشی و نرم می توانند عملکرد عضلات را بهبود بخشند و باعث کاهش آسیب دیدگی های ساق و سندرم استرس تیبیال داخلی می شوند. در نتیجه تمامی این موارد ما شاهد بهبود کشیدگی زانو خواهیم شد.

زانوبند طبی؛ براساس نوع

زانوبند طبی بر حسب نوع را می توان به موارد ذیل تقسیم بندی کرد:

 • زانوبند طبی آتل دار: حمایت از زانو
 • زانوبند طبی کشکک بسته: حفظ فشار و گرما در کل قسمت زانو
 • زانوبند طبی کشکک باز: محدود نمودن حرکات کشکک
 • زانوبند طبی فنردار: حمایت و نگهداری زانو
 • زانوبند طبی ساده: کاهش و بهبود آسیب های خفیف و آرتروزی برای افراد مبتلا به آرتروز

معرفی برندهای برتر زانوبند طبی

زانوبند از تجهیزات پزشکی است. به همین دلیل همانند خرید گن بعد از جراحی شکم یا خرید گن لاغری برای خرید زانوبند باید برندهای مطرح را بشناسید. زانوبند های طبی خارجی می توانند دوام بیشتری داشته باشند اما به صورت کلی از برندهای معروف فعال در عرصه فراوری این وسیله طبی می توانیم به فوتورو، پاک سمن، طب پوش، نوید، وای سی(YC) اشاره کنیم. البته برای خرید زانوبند مارک های خوب دیگری نظیر فدو، ال پی، یاچن و فروهر را نیز پیشنهاد می دهیم.

این برندها باتوجه به مزایایی نظیر امکان جذب رطوبت و عرق، زیاد کردن گردش خون و بعلاوه امکان تنظیم فشار توجه مثبت کاربران را جلب نموده اند.

فواید زانوبند در درمان

همانطور که متوجه شدید زانوبندهای طبی انواع متفاوتی دارند که برای کاربردهای گوناگون هستند. از جمله مهم ترین فواید آن ها در درمان عبارت است: زانو را نگه می دارد، درد زانو را کاهش می دهد، از آسیب دیدگی های زانو پیشگیری می نماید، باعث ثبات و پایداری زانو می گردد.

از این رو در زمان احساس درد در زانو، آسیب دیدگی رباط، مینیسک و تاندون زانو، پس از جراحی، جلوگیری از کشش بیش از حد زانو و … بنا به تشخیص پزشک متخصص از زانوبند بهره ببرید.

جمع بندی

یکی از مفاصل مهمی که وزن بدن را تحمل می نماید مفصل زانو است. به طور معمول این مفصل بسیار حساس بوده و آسیب به آن منجر به صدمه و اختلالات مفصلی می گردد. ماهیچه ها و رباط هایی که در حمایت از مفصل زانو نقش دارند، باید قوی و سالم باشند. عملکرد درست این عضلات، باعث حرکات و فعالیت های مناسب زانو می گردد تا شما بدون آسیب تماشا، فعالیت های روزمره را انجام دهید.

چنانچه زانو آسیب ببیند یا در شرایط مفصلی نامطلوبی باشد، ماهیچه ها، رباط ها و بافت های کناره احتیاجمند قدرت و انعطاف کافی برای انجام فعالیت های روزمره خواهند شد. در این زمان، انجام فعالیت هایی که روزانه انجام می دهید، باعث وارد شدن فشار زیاد به زانو می گردد. زانو در برابر این فشار زیاد به پشتیبانی احتیاج دارد. اگر تمرینات مناسب و فیزیوتراپی، داشته باشید، می توانید این بافت ها و انعطاف پذیری آن ها را تقویت کنید. نتیجه این امر آن است که زانو مقاومت در برابر فشار و فعالیت های روزمره بهتری دارد.

براساس آسیبی که زانو دارد، زانوبند با سایز مناسب را انتخاب کنید. پیشتر در مقاله ذکر کردیم، زانوبند را آنچنان شل نبندید. شل بستن باعث می گردد، هیچ نوع حمایتی از مفصل زانو نگیرید. مدت زمانی که از زانوبند استفاده می کنید باتوجه به شدت و نوع آسیب مشخص می گردد. اگر از بریس های زانو طولانی مدت بهره ببرید، مفصل شما به آن وابسته می گردد. حتما با پزشک متخصص صحبت کنید تا شما را هدایت می نماید.

این تصور که یک زانوبند، هر نوع مشکل زانوی شما را برطرف می نماید، بسیار اشتباه است. توجه داشته باشید، همانطور که با خرید گن طبی یا خرید گن لاغری لاغر نمی شوید، زانوبند نیز نمی تواند آسیب زانو را درمان کند. طراحی زانوبند برای آن است، تا در زمان آسیب و درمان، از زانو پشتیبانی کند. چنانچه آسیب دیدگی حاد و درد زیادی دارید، باید فرایند درمانی جدی را زیر نظر متخصص درر پیش بگیرید تا در صورت احتیاج نسبت به خرید زانوبند اقدام کنید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق

به "برترین مارک های زانوبند چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مارک های زانوبند چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید