نرخ تورم چند درصد شد؟ ، تورم ماهانه و سالانه خانوارهای کشور

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، مرکز آمار ایران گزارش داد که تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه 1402 در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته و به 54.6 درصد رسیده است.

نرخ تورم چند درصد شد؟ ، تورم ماهانه و سالانه خانوارهای کشور

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، مرکز آمار ایران گزارش نرخ تورم در اردیبهشت 1402 را منتشر کرد که بر این اساس، تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه 1402 در مقایسه با ماه قبل، 0.9 واحد درصد کاهش یافته است.

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است. در اردیبهشت ماه 1402 تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور، 54,6 درصد بوده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین، 54.6 درصد بیشتر از اردیبهشت ماه 1401 برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه نموده ­اند. تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه 1402 در مقایسه با ماه قبل، 0.9 واحد درصد کاهش یافته است.

تورم ماهانه خانوارهای کشور

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل است. در اردیبهشت ماه 1402 تورم ماهانه خانوارهای کشور برابر 2,8 درصد بوده است. تورم ماهانه برای گروه های عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات، 2.6 درصد و برای گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات، 2.8 درصد بوده است.

نرخ تورم سالانه خانوارهای کشور

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن است. در اردیبهشت ماه 1402 نرخ تورم سالانه برای خانوارهای کشور به 49,1 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 1,5 واحد درصد افزایش یافته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "نرخ تورم چند درصد شد؟ ، تورم ماهانه و سالانه خانوارهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم چند درصد شد؟ ، تورم ماهانه و سالانه خانوارهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید