تعامل محیط زیست با دستگاه قضا بیش از پیش شده است

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، نشست بررسی و طرح موضوع مسائل منطقه حفاظت شده جاجرود و پارک های ملی خجیر و سرخه حصار برگزار گشت.

تعامل محیط زیست با دستگاه قضا بیش از پیش شده است

به گزارش ، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه این برنامه گفت: هدف گذاری اصلی در این نشست موضوع آلودگی منابع آبی این منطقه شامل رودخانه جاجرود و سد ماملو و همچنین موضوع تصرفات، زمین خواری و ساخت و ساز های واقع در پارک ملی خجیر و مجموعه حفاظتی جاجرود بود.

وی اضافه نمود: با توجه به حوزه و مأموریت های سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اجرای قوانین و نظارت بر حسن اجرای قانون در حوزه محیط زیست، تعامل و همکاری بیشتر با دستگاه قضا بیش از پیش محسوس بوده و این اداره کل به عنوان ضابط دستگاه قضا خود را مکلف به هم افزایی با قوه قضائیه می داند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران شرح داد: در شورای حفظ حقوق بیت المال پرونده هایی در حوزه محیط زیست اعم از زمین خواری و آلودگی ها مطرح است که اهتمام دستگاه قضا و اداره کل محیط زیست استان تهران رسیدگی فوری به این پرونده هاست.

وی با بیان اینکه این اداره کل برنامه های ویژه ای را برای برخورد با زمین خواری و تصرفات اراضی شروع کرده است، گفت: به این منظور گشت های هدفمند و بازدید های مستمر از مناطق حساس در دستورکار است.

گفتنی است پارک های ملی خجیر و سرخه حصار به دلیل همجواری با کلانشهر تهران و ارزش اضافه نموده اراضی این مناطق، منظر و سیمای طبیعی و مجاورت منابع تامین کننده آب تهران و شرایط اقلیمی، مورد توجه زمین خواران بوده و دارای حساسیت ویژه از منظر مبارزه با پرونده های زمین خواری در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تعامل محیط زیست با دستگاه قضا بیش از پیش شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعامل محیط زیست با دستگاه قضا بیش از پیش شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید