ترامپ به دنبال بودجه جدید دفاعی 705 میلیارد دلاری

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، پنتاگون برای سال مالی 2021 که از اول اکتبر آغاز می شود خواستار بودجه ای برابر با 705.4 میلیارد دلار است.

ترامپ به دنبال بودجه جدید دفاعی 705 میلیارد دلاری

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن به نقل از بلومبرگ، این بودجه برنامه ریزی شده شامل انتقال منابع از نیروی هوایی به برخی اولویت های جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است از جمله نیروی فضایی که به تازگی ایجاد شد.

ترامپ همچنین به دنبال یک بودجه نظامی برای کمک به ساخت دیوار وعده داده شده در امتداد مرز آمریکا با مکزیک است.

این بودجه پیشنهادی به دنبال دریافت یک مبلغ 15.3 میلیارد دلاری برای نیروی فضایی است که 10.3 میلیارد دلار آن صرف تحقیقات، توسعه و آزمایش سیستم ها خواهد شد.

پنتاگون همچنین می خواهد 2.4 میلیارد دلار را برای خریداری تجهیزات به منظور تقویت نیروی فضایی و 2.6 میلیون دلار را برای عملیات ها و نگهداری تجهیزات هزینه کند.

برنامه دولت ترامپ برای بودجه دفاعی بیانگر تمایل رئیس جمهور آمریکا برای مشاهده تخصیص بودجه های بیشتر برای سیستم های تسلیحاتی و عملیات مرتبط با فضا است.

این بودجه دفاعی جدید همچنین خواستار تخصیص مبلغ 106.5 میلیارد دلاری برای تحقیق و توسعه در فن آوری های مهم در حال ظهور است. این بودجه همچنین به دنبال مبلغ 136.8 میلیارد دلار برای خریداری سیستم های تسلیحاتی مهم و کلیدی است که نسبت به مبلغ اختصاص یافته در بودجه دفاعی کنونی 6.8 میلیارد دلار کاهش دارد.

پنتاگون همچنین می خواهد 79 فروند جنگنده اف 35 که نسل بعدی جنگنده های ساخته شده توسط کمپانی لاکهید مارتین محسوب می شوند را خریداری کند. پنتاگون همچنین به دنبال جنگنده بوئینگ جدید اف 15 ای ایکس است. در بودجه دفاعی جدید درخواست خریداری 12 فروند از این جنگنده ها مطرح شده که نسبت به درخواست مطرح شده در سال جاری که برابر با هشت فروند است، افزایش دارد.

ارتش آمریکا همچنین به دنبال به روز رسانی زرادخانه تسلیحات اتمی این کشور است و برای این منظور یک بودجه 17.7 میلیارد دلاری درخواست کرده است.

این بودجه همچنین خواستار تخصیص مبلغ 4.4 میلیارد دلاری برای ساخت یک زیردریایی جدید مجهز به موشک اتمی کلاس کلمبیا است؛ مبلغی که نسبت به بودجه 2.1 میلیارد دلاری کنونی افزایش قابل توجهی دارد.

پنتاگون همچنین خواستار بودجه 4.2 میلیارد دلاری برای ارتقای سیستم کنترل و فرماندهی اتمی است که ارتباط مطمئنی را میان رئیس جمهور و نیروهای اتمی برقرار می سازد؛ مبلغی که نسبت به بودجه کنونی 700 میلیون دلار افزایش دارد.

این بودجه جدید همچنین خواستار تخصیص مبلغ 2.8 میلیارد دلاری برای بمب افکن رادارگریز بی 21 است که نسبت به بودجه کنونی 100 میلیون دلار کاهش دارد.

پنتاگون یک بودجه 1.5 میلیارد دلاری برای یک موشک بالستیک قاره پیمای استراتژیک مستقر در زمین می خواهد که قادر است یک کلاهک اتمی را تا فواصل بسیار دور حمل کند.

این بودجه پیشنهادی جدید همچنین خواستار تخصیص مبلغ 500 میلیون دلار برای یک موشک کروز دور برد و همچنین مبلغ 110 میلیون دلار برای ادامه ساخت و توسعه یک جنگنده اف 35 است که بتواند تسلیحات اتمی حمل کند.

بودجه پیشنهادی پنتاگون برای سال مالی 2021 که از اول اکتبر آغاز می شود خواستار مبلغی برابر با 705.4 میلیارد دلار است؛ بودجه ای که شاهد یک کاهش بسیار اندک نسبت به بودجه دفاعی سال مالی جاری به ارزش 712.6 میلیارد دلار است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ترامپ به دنبال بودجه جدید دفاعی 705 میلیارد دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به دنبال بودجه جدید دفاعی 705 میلیارد دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید