فارس من، علت عدم انتشار سؤالات آزمون استخدامی

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره علت عدم انتشار سؤالات آزمون استخدامی، گفت: به دلیل اینکه آزمون استخدامی یک آزمون حرفه ای است سؤالات آزمون منتشر نمی گردد.

فارس من، علت عدم انتشار سؤالات آزمون استخدامی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گردشگر مدرن، مخاطبان سامانه فارس من خواهان پیگیری علت انتشار سؤالات آزمون استخدامی توسط سازمان سنجش پس از برگزاری آزمون شدند.

این مخاطبان اعلام کردند: سازمان سنجش آموزش کشور پس از برگزاری آزمون های سراسری و کارشناسی ارشد و دیگر آزمون ها نسبت به انتشار دفترچه سوالات آزمون پس از برگزاری آزمون اقدام می نماید اما چرا درباره آزمون های استخدامی این کار انجام نمی گردد و سوالات آزمون استخدامی پس از برگزاری توسط سازمان سنجش برگزار نمی گردد درحالیکه داوطلب مانند سایر آزمون ها برای سوالات آزمون و برگزاری آن هزینه پرداخت نموده است و حق دارد سوالات آزمونی که در آن شرکت نموده است را داشته باشد.

موضوع را از ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور سؤال کردیم.

خدایی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گردشگر مدرن، گفت: آزمون استخدامی جزء آزمون های حرفه ای است و جزء آزمون های موظفی سازمان سنجش هم نیست و با توجه به اینکه آزمون برای استخدام افراد در دستگاه ها برگزار می گردد، دستگاه موردنظر هم در سؤالات دخیل است که ما سعی می کنیم اصول حرفه ای آزمون های حرفه ای را رعایت کنیم و بر همین مبنا سؤالات این آزمون منتشر نمی گردد.

وی اضافه کرد: در جهان هم به همین صورت است، به دلیل اینکه آزمون استخدامی یک آزمون حرفه ای است سؤالات آزمون منتشر نمی گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، علت عدم انتشار سؤالات آزمون استخدامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، علت عدم انتشار سؤالات آزمون استخدامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید