ظریف: تا هر زمان که دولت و ملت سوریه بخواهد در این کشور می مانیم

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با همتایان ترکیه ای و روسیه ای خود اظهار داشت که آغاز فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه آغاز روند سیاسی در این کشور بوده و تا هر زمانی که دولت و ملت این کشور بخواهد در سوریه می مانیم.

ظریف: تا هر زمان که دولت و ملت سوریه بخواهد در این کشور می مانیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گردشگر مدرن، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتایان ایرانی و ترکی خود گفت که از روز چهارشنبه نشست های گروه های سوریه برای کمیته قانون اساسی سوریه آغاز خواهد شد.

وی افزود: آغاز نشست های کمیته قانون اساس سوریه پیروزی برای دولت، مخالفان و ملت سوریه است و روسیه کاملا از این روند حمایت می کند.

وزیر خارجه روسیه افزود که کار کمیته باید بدون هرگونه دیکته خارجی به پیش برود و از ایران برای همکاری در این زمینه قدردانی می کنیم.

وی گفت: هرگونه استفاده از منابع طبیعی یک کشور اقدامی غیر قابل توجیه بوده و واشنگتن باید به این موضوع پایبند باشد.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این کنفرانس خبری گفت که آغاز فعالیت های کمیته قانونی اساسی سوریه پیروزی روند آستانه و توانایی آن برای تحقق نتایج ثابت کرد.

وی افزود: کمیته قانون اساسی می تواند در راستای تغییرات سیاسی بزرگ در سوریه عمل کند.

وزیر خارجه ترکیه افزود: اطمینان داریم که روند رسیدن به استقرار در سوریه گفت وگو میان نظام و مخالفان است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در این کنفرانس خبری گفت: ملت سوریه برای 8 سال گذشته از عدم توافق رنج می برد و ما تاکید کرده بودیم که هیچ گونه راهکار نظامی برای اوضاع سوریه وجود ندارد.

وی افزود: نشست کمیته قانون اساسی سوریه آغاز یک روند است که سختی هایی همراه خواهد بود و آغاز فعالیت کمیته قانون اساسی آغاز روند سیاسی در سوریه است.

وزیر امور خارجه ایران افزود: ضمانت کنندگان روند آستانه باید عدم مداخله خارجی در روند کمیته قانون اساسی سوریه را نیز تضمین کنند.

ظریف گفت: ایران و روسیه در سوریه حضور دارد و تا زمانی که دولت و ملت سوریه این را بخواهد در آنجا باقی خواهیم ماند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف: تا هر زمان که دولت و ملت سوریه بخواهد در این کشور می مانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تا هر زمان که دولت و ملت سوریه بخواهد در این کشور می مانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید