روسیه سفیر خود را در واکنش به اتهام پراکنی دولت آمریکا از واشنگتن فراخواند

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، وزرات امور خارجه روسیه در واکنش به اتهام زنی جامعه اطلاعاتی آمریکا و رئیس جمهور این کشور به دولت و رئیس جمهور روسیه، سفیر این کشور در واشنگتن را برای مشورت در خصوص چشم انداز روابط با آمریکا فراخواند.

روسیه سفیر خود را در واکنش به اتهام پراکنی دولت آمریکا از واشنگتن فراخواند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گردشگر مدرن به نقل از خبرگزاری روسی ریانووستی، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای گفت که سفیر این کشور در واشنگتن را به منظور مشورت و تحلیل چشم انداز روابط با آمریکا فراخوانده است.

وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه تصریح کرده است: آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن برای مشاورت در تحلیل اینکه در زمینه روابط با ایالات متحده چه کاری باید انجام شود و به کدام سمت باید حرکت کنیم، فراخوانده شده است. حدود دو ماه از به قدرت رسیدن دولت جدید آمریکا می گذرد و فرا رسیدن پایان دوره نمادین 100 روزه چندان دور نیست. بنابراین اکنون زمان مناسبی است که به ارزیابی اینکه تیم جو بایدن در چه زمینه هایی خوب است و در چه زمینه های چندان خوب نیست، بپردازیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: برای ما، مسئله اصلی این است که راههای اصلاح روابط روسیه-آمریکا که در شرایط دشواری قرار گرفته است را مشخص کنیم. واشنگتن در سال های اخیر روابط دو کشور را به رکود یا در واقع به بن بست کشانده است. ما علاقه مندیم که از تضعیف بازگشت ناپذیر روابط جلوگیری کنیم؛ البته اگر آمریکایی ها به این خطرات واقف باشند. این مسائل در گفتگوهای وزارت خارجه روسیه و سایر سازمان های ذیربط با سفیر روسیه در واشنگتن مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

روز سه شنبه 26 اسفندماه جامعه اطلاعاتی آمریکا طی گزارشی روسیه را به تلاش برای تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا به نفع دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق و به ضرر جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا متهم کرد.

یک روز بعد از انتشار این گزارش نیز جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به زودی تاوان آنچه تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا خوانده شده است را پس خواهد داد.

بایدن همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا فکر می کند که ولادیمیر پوتین یک قاتل است، گفت: این طور فکر می کنم

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه سفیر خود را در واکنش به اتهام پراکنی دولت آمریکا از واشنگتن فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه سفیر خود را در واکنش به اتهام پراکنی دولت آمریکا از واشنگتن فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید