خودروی نماینده مجلس مجوز تردد درخط ویژه را ندارد

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، تهران (پانا) - فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به ماجرای درگیری نماینده مجلس با مامور وظیفه شناس راهور ناجا گفت قطعا از مامور وظیفه شناس حمایت می گردد، همه در برابر قانون یکسانند و از مسئولان انتظار می رود که نسبت به قانون التزام و احترام داشته باشند.

خودروی نماینده مجلس مجوز تردد درخط ویژه را ندارد

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در حاشیه حضور در بنیاد تعاون ناجا در واکنش به پرونده درگیری نماینده مجلس با مامور وظیفه راهور اظهارکرد: بلافاصله پس از اینکه از این موضوع اطلاع پیدا کردیم، به سرعت دستورات لازم را برای معاونت حقوقی و بازرسی کل ناجا جهت آنالیز موضوع و رسیدگی به آن صادر کردیم و امید است هر چه زودتر آنالیز ها به نتیجه برسد.

وی اضافه نمود: حتما از مامور وظیفه شناس حمایت خواهیم کرد. نیروهای پلیس به صورت شبانه روز در اقصی نقاط کشور در شرایط اقلیمی مختلف اعم از سرما و گرما انجام وظیفه می نمایند و همه باید به قانون احترام بگذارند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: قانون برای همه یکسان است و همه ملزم به اطاعت از قانون هستند البته انتظار داریم کسانی که مسئولیت و یا جایگاهی دارند بیش از دیگران نسبت به رعایت قانون التزام داشته باشند.

اشتری با بیان اینکه همیشه از نیروهای وظیفه شناس و متعهد حمایت نموده ایم، خاطر نشان کرد: زوایای مختلف این موضوع روشن و در حال آنالیز است و قطعا از این مامور وظیفه شناس نیز حمایت خواهیم کرد چرا که همه در مقابل قانون یکسانند و باید از آن تمکین نمایند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نماینده مذکور مجوز تردد در خط ویژه اتوبوس را داشته یا خیر؟ گفت: خیر! نماینده مذکور مجوزی برای تردد در خط ویژه نداشته است.

اشتری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه کسانی مجاز به تردد در جهت خط ویژه هستند، توضیح داد: خودروهای امدادی، انتظامی و کسانی که مجوز دارند می توانند در جهت خطوط ویژه تردد نمایند.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سوال که در سنوات گذشته نیروی انتظامی در مواجهه با چنین حوادثی چگونه ورود پیدا کرد و به نتیجه رسید، اظهار کرد: در نمونه مشابه که دو سال گذشته در فرودگاه مهرآباد رخ داد و پس از آنالیز های دقیق تخلف نماینده احراز شد. از نماینده مذکور شکایت کردیم و ضمن رسیدگی موضوع توسط دادگاه، نماینده مذکور ملزم به عذرخواهی و کسب رضایت شاکی و خانواده اش شد که این موضوع و نتایج آن در فضای مجازی هم انعکاس داده شد.

اشتری با تاکید بر اینکه معاونت حقوقی نیروی انتظامی از نیروهای پلیس معاضدت قضائی می نماید، تاکید نمود: در تمام مواردی که به مامور ما تعرض یا تعدی انجام شده، معاضدت قضائی نموده ایم و حمایت از نیرو برای ما یک اصل و وظیفه است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود از ابراز محبت مردم در صیانت و حمایت از مامور وظیفه شناس راهور قدردانی کرد وگفت: ابراز محبت و حمایت مردم از فرزندان خود در ناجا جای بسی قدرشناسی و تشکر دارد. بنده به سهم خود از این ابراز محبت ، لطف و حمایت مردم قدردانی می کنم.

وی خطاب به نیروهای پلیس تاکید نمود: وظایف خود را مقتدرانه، قانونمندانه و هوشمندانه انجام دهید و در خدمت مردم باشید. امید است که خدمات ما مورد رضایت خداوند و مردم قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "خودروی نماینده مجلس مجوز تردد درخط ویژه را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی نماینده مجلس مجوز تردد درخط ویژه را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید