خبرنگاران استاندار یزد: کنترل بیماری کرونا در شرایط زرد واقع شده است

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، یزد- خبرنگاران -استاندار یزد گفت: هنوز شرایط 10 شهرستان استان از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مرحله سفید نرسید و همچنان به لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا در شرایط زرد قرار گرفته است.

خبرنگاران استاندار یزد: کنترل بیماری کرونا در شرایط زرد واقع شده است

در مرحله نخست ستاد یادشده شرایط شهرستان های اردکان، میبد، خاتم و ابرکوه از لحاظ کنترل مدیریت بیماری کرونا قرمز اعلام شد.

محمدعلی طالبی یکشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ گردشگر مدرن اضافه کرد: تعداد افراد بستری به یک پنجم کاهش یافت و فرایند بیماری رو به کاهش است و در حال حاضر بیش از 100 نفر در بیمارستان های استان بستری و تحت مراقبت قرار دارند.

وی از مردم خواست همچنان فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را در پیشگیری از بیماری کرونا رعایت کنند تا شاهد اعلام شرایط سفید استان در آینده نزدیک باشیم.

وی ادامه داد: آنچه امروز ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت، در میان اسامی جدید شهرستان های کشور نامی از یزد دیده نشد ، مردم باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از رفت و آمدهای غیرضروری در محل های پرترد پرهیز کنند.

استاندار یزد با اعلام اینکه طبق مصوبه ستاد ملی از شنبه هفته آینده برابر 27 اردیبهشت ماه همه مدارس بازگشایی می شود، گفت: بازگشایی واحدهای آموزشی فقط برای مراجعه دانش آموزانی است که در زمینه درسی مشکل دارند و به دلیل دسترسی نداشتن به فضای مجازی و یا دروس آنها ناتمام مانده است.

رییس شورای آموزش و پرورش یزد تاکید کرد: حضور در مدارس اصلا اجباری نیست ، فقط دانش آموزانی که نیازمند راهنمایی از معلمان خود هستند می توانند در مدارس حضور یابند.

طالبی ادامه داد: در مورد دانشگاه ها نیز با توجه به مصوبه ستاد ملی هرگونه تصمیم گیری در این مورد به مدیریت دانشگاه ها واگذار شد و در صورت صلاحدید می توانند نسبت به بازگشایی دانشگاه ها اقدام کنند.

استاندار یزد با تشکر از همراهی اقشار مختلف در پیشگیری و مقابله با کرونا و اهتمامی که نسبت به ادامه اجرای فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک دارند، اظهار کرد: در استان مسئله ای در زمینه تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده وجود ندارد.

طالبی گفت: شهفرایندان می توانند علاوه بر مراجعه به مراکز مجاز، در سامانه ستکا نیز به صورت آنلاین مراجعه و با وارد کردن کد ملی خانواده ثبت نام و برای دریافت ماسک و دیگر لوازم بهداشتی طبق تعرفه دولتی و سهمیه معین شده، اقدام کنند .

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه گفت: تا به امروز 107 هزار و 603 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت 51 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی در ایران به 6 هزار و 640 نفر رسید.

کیانوش جهانپور بیان نمود: از روز قبل تا 21 اردیبهشت 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و 383 بیمار جدید مبتلا به کووید- 19 شناسایی شدند.

وی ادامه داد: تا به امروز 86 هزار و 143 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شدند و 2 هزار و 675 تن تحت مراقبت قرار دارند که 586 هزار و 699 آزمایش تشخیص کووید - 19 در کشور انجام شد.

وی گفت: بیش از دو سوم موارد شناسایی شده شامل سرپایی یا تماس نزدیک یا افراد نزدیک به بیماران بوده و یک چهارم موارد هم مربوط به ارجاعی از مراکز درمانی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار یزد: کنترل بیماری کرونا در شرایط زرد واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار یزد: کنترل بیماری کرونا در شرایط زرد واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید