حمایت ارتش پاکستان از دولت عمران خان

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، سخنگوی نیروی های مسلح اکستان اظهار داشت، ارتش در چارچوب قانون اساسی از دولت حمایت می نماید و تلویحا هشدار داد؛ به هیچ کس اجازه داده نخواهد شد که بی ثباتی در پاکستان ایجاد کند.

حمایت ارتش پاکستان از دولت عمران خان

به گزارش ایرنا به نقل از رادیوی دولتی پاکستان، سرلشکر آصف غفور گفت، ارتش یک نهاد ملی و بیطرف است که به فزونی قانون اساسی و قانون باور دارد و همیشه از دولت منتخب حمایت می نماید.

مواضع سخنگوی ارتش پاکستان همزمان با حضور ده ها هزار نفر از معترضان ضددولتی در اسلام آباد در حالی عنوان می گردد که مولانا فضل الرحمان رییس حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل و رهبر معترضان با اشاره تلویحی به پشتیبانی ارتش از دولت عمران خان، از نهادهای کشور خواست تا دست از حمایت از آنچه که وی دولت دست نشانده خواند، بردارد.

سخنگوی ارتش پاکستان اضافه نمود: رهبر مخالفان سیاسی باید منظور خود از نهادهای کشور را روشن کند.

غفور با اشاره به تظاهرات احزاب مخالف پاکستان و آنچه آنها درباره تقلب در انتخاباتی که موجب روی کار آمدن عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستان شد، گفت، ارتش در روند انتخابات، مسولیتی را که طبق قانون و قانون اساسی به عهده اش است، به طور کامل انجام داد.

غفور خاطر نشان کرد، مخالفان به جای متهم کردن ارتش در خیابان ها، از امکان استفاده از حق قانونی و طرح ادعا در موسسات ذیصلاح برخوردارند. مسایل و مسائل دمکراتیک باید به شیوه دمکراتیک حل و فصل گردد.

وی همچنین از ادامه تنش ها در خط کنترل و اجحاف هندی ها به مردم جامو و کشمیر اطلاع داد و اضافه نمود، در چنین شرایطی، اغتشاش و ناآرامی در کشور به مصلحت کشور نیست.

احزاب مخالف دولت پاکستان آدینه با تجمع در اسلام آباد خواهان برکناری عمران خان از نخست وزیری شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "حمایت ارتش پاکستان از دولت عمران خان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ارتش پاکستان از دولت عمران خان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید