بایدن در صورتی می تواند رئیس جمهور شود که لکنت زبان نداشته باشد!

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، رسانه آمریکایی چالش های مهم و پیش روی بایدن را برای پیروزی در انتخابات 2020 در ماه نوامبر مورد بررسی قرار داده است.

بایدن در صورتی می تواند رئیس جمهور شود که لکنت زبان نداشته باشد!

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، کال توماس ستون نویس روزنامه واشنگتن تایمز،(ارگان جمهوری خواهان) کارشناس و نویسنده در مطلبی با عنوان جو بایدن حتی می تواند نامزد نهایی حزب دموکرات شود؟ این پرسش را مطرح می کند که اگر بایدن در گذشته تصمیمات بدی گرفته است به طوری که برخی از هم حزبی های او هم همین ادعا را دارند، او چطور به یکباره می تواند تصمیم خوبی بگیرد؟

در مشروح این یادداشت آمده است:

اگرچه اتهام آزار و اذیب جنسی جوبایدن علیه تارا رید کارمند سابقش تکذیب شده اما معاون اسبق رئیس جمهور هنوز با مشکلاتی روبرو است.اولین و مهمترین آن این است که آیا او می تواند نامزد نهایی حزب دموکرات باشد یا خیر.

وقتی صحبت از سیاست می شود مشکوک می شوم. چرا تارا رید تا این موقع صبر کرده است؟ بایدن چندین بار و به عنوان یک سناتور برای نامزدی ریاست جمهوری اقدام کرده است. قبل از اینکه باراک اوباما او را انتخاب کند صلاحیت و سوابق او مورد تحقیق قرار گرفت. زمان بندی بسیار مناسبی به نظر می رسد. آیا نیروهایی در حزب دموکرات وجود دارد - مثلاً هواداران برنی سندرز- که به جو بایدن اعتقادی ندارند و معتقدند او از ظرفیت های ذهنی لازم برای داشتن یک کمپین قوی برخوردار نیست؟ آیا آنها با لغو و یا ایجاد وقفه در انتخابات مقدماتی وی را تضعیف خواهند کرد؟

سوال دیگر این است که بایدن چگونه خود را ارائه خواهد کرد. در محیط کنترل شده خانه اش او در گفتن جملات منسجم حین مصاحبه مشکل دارد و اغلب سردرگم به نظر می رسد. البته ترامپ هم سخنران تاثیرگذاری هم نیست. اما جایگاه رئیس جمهور از مقام دنیل وبستر(سناتور و وزیر خارجه اسبق آمریکا) به پورکی پیگ می رسد(شخصیت کارتونی که لکنت زبان دارد).

موضع بایدن در مورد چین نیز مشخص نیست. در یک سخنرانی در سال گذشته بایدن نسبت به برخی از اظهارات در مورد اینکه پکن یک تهدید خارجی محسوب می شود پاسخ داد: چین قرار است ناهار ما را بخورد؟ آنها مردم بدی نیستند، (با لکنت) آنها برای ما رقیب نیستند.

اوایل امسال نیز او از تصمیم ترامپ برای تعلیق پروازها از چین به آمریکا نیز انتقاد کرد و آن را بیگانه هراسی دانست. اما او بعد در برخی دیگر از مسائل تغییر موضع داد. آیا این مساله می تواند به تجارت پرسود پسرش یعنی هانتر بایدن در چین ربط داشته باشد؟

جمهوری خواهان همچنین فایلی را دارند که پر است از اظهارات هم حزبی او. برنی سندرز شاید منتقدترین در طول مناظره ها باشد. سندرز به جو بایدن به خاطر حمله به عراق حمله کرده است. همچنین در مورد سیاست تجاری او که سندرز معتقد است 4 میلیون شغل در پی آن از دست رفته است. در مورد توافق تجاری آمریکا با چین نیز همینطور.

سناتور کاملا هریس هم مکررا به بایدن حمله کرده است. وی گفته است که سیاست های عدالت کیفری بایدن موجب افزایش زندانیان شده است که در ادامه بایدن اتهام نژادپرستی را را رد کرد و در مورد قانون باسینگ هم مخالفت کرد.(اختلاط دانش آموزان سیاه پوست و سفید پوست در اتوبوس) یا سیاست های جدا سازی نژادی. بایدن وقتی صحبت از مراقبت های بهداشتی شد از وضع موجود حمایت کرد.تنها دو ماه قبل تر سناتور الیزابت وارن بایدن را متهم به طرفداری از انتخاب مجدد رهبر اکثریت سنا یعنی میچ مک کانل کرد. همچنین علی رغم ادعای وارن، بایدن در ایجاد دفتر حمایت مالی مصرف کننده نقشی نداشته است.

پیت بوتجج شهردار سابق ایندیانا هم مکررا از بایدن انتقاد کرده است. وی گفت که حمایت بایدن از لایحه مبارزه با جرائم در سال 1994 خسارت های زیادی را به بار آورده است. بوتجج حمایت بایدن از حمله به عراق را نیز بدترین تصمیم سیاسی او در کل زندگی اش نامید. سناتور کوری بوکر نیز به طور زیرکانه ای از شرایط سلامت ذهنی بایدن تعریف کرد در حالی که پیش تر گفته بود معاون رئیس جمهور سابق در صورتی می تواند برنده انتخابات شود که لکنت زبان نداشته باشد.

حال همه آنان از جو بایدن حمایت کرده و یا به زودی اعلام خواهند کرد و ادعا می کنند او رئیس جمهور بی نظیری خواهد شد. رأی دهندگان این حق را دارند تا بپرسند اگر بایدن زمانی تصمیمات بدی گرفته حالا چطور می تواند رئیس جمهور خوبی باشد؟

این موارد به علاوه انتقادهای دیگر دموکرات ها چه در حال و چه در گذشته احتمال دارد در تبلیغات انتخاباتی ترامپ برای انتخاب مجددش دیده شود.

منبع: واشنگتن تایمز؛ 4 می 2020 / ترجمه: ابوالفضل خدائی

310311

منبع: خبرآنلاین

به "بایدن در صورتی می تواند رئیس جمهور شود که لکنت زبان نداشته باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در صورتی می تواند رئیس جمهور شود که لکنت زبان نداشته باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید