ارائه برنامه نشست های راهبری پژوهشی مناطق 10 گانه دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه برنامه و اهداف نشست های راهبری پژوهشی مناطق 10 گانه دانشگاه آزاد را ارائه کرد.

ارائه برنامه نشست های راهبری پژوهشی مناطق 10 گانه دانشگاه آزاد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گردشگر مدرن به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، ایمان عطارزاده مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس سیاست گذاری های کلان، پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در افق چشم انداز، مجموعه ای توسعه یافته و توانمند در مدیریت چرخه مساله یابی و فراوری دانش خواهد بود.

وی اظهار داشت: پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه توانسته با ارتقاء و راهنمایی صحیح منابع انسانی، سازمانی، اطلاعاتی و زیرساختی دانشگاه، جریان ارائه راهکار های نوآورانه مبتنی بر پژوهش را در پاسخ به نیازهای ملی و محلی در سطوح مختلف نهادینه و به طور کارآمد ارائه کند.

عطارزاده اضافه کرد: نظام پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این افق به واسطه فعالیت های پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و با اتکاء بر منابع انسانی متخصص، پژوهشکده ­های برتر، مراکز متعالی و آزمایشگاه ­های پیشرفته در توسعه دانش و فناوری، نوآوری مبتنی بر پژوهش و فراوری ثروت از اقتصاد دانش دارای نقش مؤثر و پیشرو در کشور هم راستا با چشم انداز بیست ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی با اشاره به ماموریت پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ماموریت های پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی در مورد مدیریت و راهنمایی منابع، زیرساخت ها و نظام پژوهش در دانشگاه که شامل شبکه مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی و منابع انسانی، اطلاعاتی و فیزیکی با هدف فراوری دانش و ارائه راهکار های نوآورانه مبتنی بر پژوهش در پاسخ به نیازهای ملی و محلی است.

مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: این حوزه برنامه ریزی نشست های تخصصی راهبری پژوهشی منطقه ای با مناطق ده گانه با رویکرد تمرکز موثر بر توسعه زیرساخت های امور پژوهشی، درآمدزایی از مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی استان ها و توسعه ارتباط موثر با صنایع را در دستور کار خود قرار داده است.

عطارزاده با اشاره به مهمترین اهداف نشست های راهبری پژوهشی، گفت: این اهداف شامل تقویت قابلیت پاسخگویی نظام پژوهشی دانشگاه به نیازهای تحقیقاتی ملی و محلی، نظارت و ارزیابی برون دادهای پژوهشی، تحقق برنامه های پژوهشی استان ها، پیشرفت طرح پایش آزاد استان ها، توسعه کمی و کیفی فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی، افزایش درآمدها و منافع دانشگاه از فعالیت های پژوهشی، افزایش پژوهش های هدفمند و کاهش پژوهش های بدون تقاضا یا بدون کاربست، افزایش سرمایه گذاری بیرونی در فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه، افزایش فعالیت ها و قابلیت های بین المللی نظام پژوهشی دانشگاه، توسعه متوازن شبکه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی، ارتباط با صنایع و برگزاری نشست های تخصصی و انعقاد قراردادهای همکاری بین دانشگاه و صنعت است.

وی اضافه کرد: دستورالعمل و شیوه برنامه ریزی و اجرای نشست های تخصصی راهبری پژوهشی مناطق 10 گانه به استان ها ابلاغ و در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارائه برنامه نشست های راهبری پژوهشی مناطق 10 گانه دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه برنامه نشست های راهبری پژوهشی مناطق 10 گانه دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید