کشتی قهرمانی دنیا، یزدانی تنها طلایی کاروان تیم ملی کشتی ایران

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، نماینده وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات قهرمانی دنیا پیروز به کسب مدال طلا شد.

کشتی قهرمانی دنیا، یزدانی تنها طلایی کاروان تیم ملی کشتی ایران

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ گردشگر مدرن، مسابقات فینال و رده بندی چهار وزن سوم و پایانی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی دنیا و گزینشی المپیک از عصر امروز در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان شروع شده است که حسن یزدانی نماینده وزن 86 کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار فینال به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم که 43 نفر حضور داشند، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر جیمی اسپینال، نایب قهرمان المپیک لندن از پورتوریکو را شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 9 بر 2 (ضربه فنی) استفان ورب، دارنده مدال برنز 2013 دنیا از مجارستان را مغلوب کرد. یزدانی در این مرحله در 97 ثانیه با نتیجه 4 بر 2 و با ضربه فنی از سد آرتور نایفونوف، قهرمان اروپا از روسیه گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک گام به نیمه نهایی گذاشت. یزدانی برای حضور در فینال به مصاف ناظم امینه از سن مارینو رفت و در یک دقیقه و 53 ثانیه وی را با امتیاز عالی 11 بر صفر شکست داد و با شایستگی به فینال رسید.

دیپاک پونیا حریف یزدانی در فینال بود که به دلیل مصدومیت حاضر به کشتی دریافت نشد تا دست یزدانی به عنوان قهرمان این وزن بالا برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کشتی قهرمانی دنیا، یزدانی تنها طلایی کاروان تیم ملی کشتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی قهرمانی دنیا، یزدانی تنها طلایی کاروان تیم ملی کشتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید