کد61 بردکیج؛ قفس پرنده 1.5 میلیون دلاری!

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، قطعا شباهت موجود از همان ابتدا برای شما نیز قابل شناسایی بوده است. حتی جالب تر آنکه مازراتی تیپو 61 به نام بردکیج 61 نیز معروفیت داشته است.

کد61 بردکیج؛ قفس پرنده 1.5 میلیون دلاری!

وبلاگ گردشگر مدرن - کِن اُکویاما یکی از طراحان صنعتی مشهور بویژه در صنعت بین المللی خودرو است که همکاری نزدیکی با انزو فراری در پروژه های 599 جی تی بی و 612 اسکاییتی طی زمان حضورش در پینین فارینا داشته است.

اکنون وی کسب و کار شخصی خود با نام کن اکویاما کارز را دارد که در جدیدترین پروژه مرتبط، از خودرو کد61 بردکیج رونمایی نموده است.

کد61 بردکیج ترکیبی عالی از عناصر رتروکلاسیک و جزئیات مدرن را به بیننده ارائه می دهد. چراغ های اصلی جلو بسیار باریک و خطی هستند، در قسمت های مختلف بدنه، عضلات حجیم جلب نظر می نمایند و در نهایت ترکیب دلربای رنگ زرد کمربند ایمنی اسپرت با آبی صندلی ها است که نقطه اوج نمایش به شمار می رود.

در نمای جانبی بیشتر احساس می کنید با یک اثر اوریگامی سر و کار دارید که البته چندان هم بی ارتباط نیست زیرا طراح این خودرو از مرکز این هنر یعنی ژاپن وارد عرصه طراحی صنعتی شده و قطعا با دانش آن آشنایی دارد.

در نمای عقب نیز با انتخاب خروجی اگزوز نه چندان بزرگ و شلوغ، چشم انداز ای شبیه به قایق لوکس دونفره ایجاد شده است.

اما اگر بخواهیم خیلی دقیق تر درباره کدهای موجود در طراحی کد61 بردکیج به جستجو و تحقیق بپردازیم، نظر شما را به مازراتی تیپو 61 جلب می کنم که اینجا می توانید تصاویرش را مشاهده کنید.

قطعا شباهت موجود از همان ابتدا برای شما نیز قابل شناسایی بوده است. حتی جالب تر آنکه مازراتی تیپو 61 به نام بردکیج 61 نیز معروفیت داشته است. پس اکویاما رونوشتی مدرن از همان مازراتی تیپو 61 ارائه داده که در فاصله سال های 1959 تا 1961 روی خط فراوری بود و مجموعا از آن 17 دستگاه فراوری شد.

کد61 بردکیج

اما چرا بردکیج یا قفس پرنده برای نام گذاری این خودروها استفاده شد؟! این مورد به شرایط شاسی کد61 یا تیپو 61 مربوط می گردد که در کلاس سازه فضاکار قرار داشت و شرایط لوله کشی سه بعدی شباهت زیادی به قفس یک پرنده دارد. البته شاسی فضاکار یکی از برترین گزینه ها از منظر مقاومت و مهندسی وزن در فراوری خودرو بویژه انواع اسپرت آن محسوب می گردد.

فضای کابین با حضور سنگین فیبرکربن و عناصر کرومی کاملا اسپرت و سفارشی شده است. استفاده از نشانگرهای آنالوگ نیز چاشنی کلاسیک کار محسوب می گردد. البته در سمت سرنشین نمایشگر دیجیتال نیز استفاده شده است.

فراوری این خودرو قطعا محدود خواهد بود اما به تعداد دقیق اشاره نشده است. درباره قیمت نیز نمی توان پیش بینی دقیقی داشت اما احتمالا برچسب بالای 1.5 میلیون دلار است زیرا اکویاما در سال 2017 از خودروی کد0 رونمایی کرد که مجهز به پیشرانه 6.5 لیتری 12 سیلندر با 690 اسب بخار خروجی و گشتاور 507 پوندفوت بود. کد0 در آن موقع 1.5 میلیون دلار قیمت گذاری شد. البته اگر با عدد خیلی کمتر یک لامبورگینی تهیه کنید همین پیشرانه و البته زیبایی را در اختیار خواهید داشت!

منبع: عصر ایران

به "کد61 بردکیج؛ قفس پرنده 1.5 میلیون دلاری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کد61 بردکیج؛ قفس پرنده 1.5 میلیون دلاری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید