نگرانی سرمربی تیم والیبال اسکرا لهستان برای 2 ملی پوش ایرانی

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، سرمربی تیم والیبال اسکرا گفت: میلاد عبادی پور، دریافت کننده و بازیکن اصلی تیم ماست ولی او در تیم ملی ایران هیچ استراحتی نداشته و از آن بدتر، پوریا فیاضی است که بدون ریکاوی باید نخستین تجربه خود را لیگ لهستان با پیراهن تیم بنجین کسب کند.

نگرانی سرمربی تیم والیبال اسکرا لهستان برای 2 ملی پوش ایرانی

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی 2019 ژاپن به جایگاهی بهتر از هشتمی نرسید. بازی های بعضاً انتقادبرانگیز تیم ایران، نقدها زیادی را در پی داشت که کادر فنی و بازیکنان، خستگی را علت اصلی عملکرد نه چندان قدرتمند خود عنوان می کردند.

حالا بازیکنانی که در جام جهانی خسته بودند باید در تیم های باشگاهی خود به بازی بپردازند که این موضوع، اعتراض میهاو گوگول مربی تیم ملی لهستان و سرمربی تیم اسکرا بوهاتوف که میلاد عبادی پور را در اختیار دارد به دنبال داشت.

نزدیک بودن فاصله بین انتها لیگ های اروپایی و آغاز تمرینات تیم های ملی و برعکس، باعث شده تا بازیکنان عملاً زمانی برای استراحت در اختیار نداشته باشند. بازیکنان در لیگ ایتالیا 3 و در لیگ لهستان 10 روز برای ریکاوری و استراحت در اختیار دارند که همین محدویت، سبب بروز مصدومیت در آنها می گردد.

کارول کلوس، ملی پوش والیبال لهستان می گوید: ما روز چهارشنبه عصر وارد لهستان شدیم، روز پنجشنبه برای ساعاتی در اختیار خودمان بودیم و روز آدینه به بوهاتوف رفتیم. شنبه به هتل وارد شدیم و تمرین بدنسازی کردیم و نخستین بازی خود را روز یکشنبه انجام دادیم.

گوگول نیز گفت: ما راه دیگری نداریم چون فدراسیون جهانی و کنفدراسیون والیبال اروپا برای ما تقویم فشرده ای را در نظر گرفته است. اگرچه دو تورنمنت لیگ ملت ها و جام جهانی، جذابیت اقتصادی زیادی دارد ولی نتیجه مسابقات در رنکینگ و اعتبار جهانی تیم ها، اهمیت زیادی دارد.

کونراد پیچوسکی، رئیس باشگاه اسکرا نیز در این مورد گفت: تقویم فشرده جهانی، موضوع جدیدی نیست. باشگاه ها در فصل گذشته برای مصدومیت بازیکنان کلیدی خود، هزینه زیادی پرداخت کردند. من واقعاً از این قضیه می ترسم چون خیلی سخت است که فصل را بدون مصدومیت سپری کنیم. بازیکنان در فصل دیدارهای ملی 48 بازی برگزار می نمایند که نتیجه آن، خستگی و فرسودگی والیبالیست هاست. تقریباً همه بازیکنان دوست دارند برای تیم ملی بازی نمایند و چیزی بهتر از این برای آنها قابل تصور نیست ولی آنها درآمد خود را برای زندگی را در باشگاه ها به دست می آورند. آنها باید زمانی برای ریکاوری و هماهنگی در این مورد در اختیار داشته باشند.

سرمربی تیم اسکرا توضیح داد: میلاد عبادی پور، دریافت نماینده و بازیکن اصلی تیم ماست ولی او در تیم ملی ایران، هیچ استراحتی نداشته است و از آن بدتر، پوریا فیاضی است که بدون ریکاوی باید نخستین تجربه خود را لیگ لهستان با پیراهن تیم بنجین کسب کند.

یک سایت لهستانی در ادامه به پرداخت مبالغی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به باشگاه ها برای حضور بازیکنان در تیم های ملی اشاره نموده و پیشنهاد داده که فدراسیون جهانی والیبال نیز اقدامی مشابهی را انجام دهد تا حداقل گوشه ای از ضرر باشگاه ها جبران گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نگرانی سرمربی تیم والیبال اسکرا لهستان برای 2 ملی پوش ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی سرمربی تیم والیبال اسکرا لهستان برای 2 ملی پوش ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید