سفر مهم گروسی به تهران

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای دیدار با بعضی مقامات کشورمان به تهران سفر خواهد نمود.

سفر مهم گروسی به تهران

به گزارش نورنیوز، محتمل است سفر مدیرکل آژانس به تهران با ابتکار وی برای دستیابی به نقشه راه مشترک برای حل و فصل موضوعات پادمانی مطرح میان ایران و آژانس مرتبط باشد.

بدنبال مذاکرات فشرده چند هفته اخیر مقامات سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس و توافقات کلی حاصل شده، رافائل گروسی روز شنبه به تهران سفر خواهد نمود و با مهندس اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ملاقات می نماید.

احتمال می رود که گروسی در این سفر ملاقاتهایی هم با دیگر مقامات کشورمان داشته باشد.

بنظر میرسد فرایند تعاملات ایران و آژانس بگونه ای محسوس رو به بهبودی است.

بسته شدن فرایند سوالات در مورد یکی از اماکن چهارگانه مورد نظر آژانس در آخرین گزارش مدیرکل از جمله شواهد بهبودی فرایند تعاملات مورد اشاره می باشد.

اگرچه هنوز در مورد جزییات سفر گروسی به تهران خبری منتشر نشده ولی انتظار می رود این سفر با ابتکار مدیرکل آژانس برای دستیابی به نقشه راه مشترک برای حل و فصل موضوعات پادمانی مطرح میان ایران و آژانس مرتبط باشد.

بر اساس گزارش های دریافتی از وین، مذاکرات میان ایران و آژانس در طول 10 روز گذشته بسیار سخت و پرچالش بوده اما حفظ روابط حرفه ای و همکاری مستمر میان سازمان انرژی اتمی کشورمان با آژانس در ایام اخیر در کنار ابتکارات و خلاقیت های سازنده دو طرف، یاری شایان توجهی به تداوم مفاهمه میان ایران و آژانس نموده است.

موضوعات پادمانی جاری میان ایران و آژانس به یکی از اصلی ترین عوامل کندی فرایند مذاکرات وین مبدل شده و اگر سفر گروسی به تهران بتواند در دستیابی به نقشه راه مشترک برای حل و فصل موضوعات پادمانی جاری میان ایران و آزانس یاری نماید می توان به برطرف یکی از موانع مهم حصول توافق در مذاکرات برطرف تحریم ها در وین امیدوار بود.

منبع: فرارو

به "سفر مهم گروسی به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مهم گروسی به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید