روحانی: وزارت بهداشت شرایط شروع فعالیت کسب و کار ها را تعیین کند ، بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به شرایط کنترل کرونا دارد

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، رئیس جمهور با اشاره به اینکه بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به شرایط کنترلی کرونا در هفته های آینده دارد گفت: وزارت بهداشت شرایط شروع فعالیت کسب و کار ها با ریسک متوسط را تعیین کند.

روحانی: وزارت بهداشت شرایط شروع فعالیت کسب و کار ها را تعیین کند ، بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به شرایط کنترل کرونا دارد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ گردشگر مدرن، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه با روسای کمیته های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و مالی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ارزیابی های دستگاه های مرتبط از جمله وزارت بهداشت و درمان از اجرای یک هفته ای طرح فاصله گذاری هوشمند در استان ها حکایت از همراهی و همکاری نسبتا رضایت بخش مردم دارد، گفت: همکاری مردم با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند موجب کاهش فرایند گسترش بیماری در بعضی استان ها و ایجاد فرایند ثابت در دیگر استان ها شده است.

رئیس جمهور گفت: این شرایط بر اساس برآورد دستگاه ها و کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا حاصل همراهی و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط صاحبان کسب و کار ها و کسبه در هفته گذشته بوده و البته بر اساس آمار ذکر شده بخش قابل ملاحظه ای از مردم ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی به شکل مطلوبی به شعار در خانه بمانیم متعهد بوده و جز برای امور ضروری از خانه خارج نشدند.

روحانی اضافه نمود: کماکان از ملت عزیز و شریف می خواهم به این اصول پایبند بوده و نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی توجه داشته باشند.

رئیس جمهور اعلام نمود: دستگاه های ذیربط می توانند بر اساس این برآورد ها در گام بعدی شرایط مدنظر برای بازفعالیت کسب و کار های با ریسک متوسط را برای تصویب به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کنند.

روحانی ادامه داد: در این راستا مقرر شده وزارت بهداشت و درمان با همکاری کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط آغاز به کار کسب و کار های با ریسک متوسط را آنالیز و آن را به ستاد ملی ارائه کند.

رئیس جمهور گفت: کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد ملی مقابله با کرونا باید با هماهنگی ها و برنامه ریزی هایی که برای رسانه های کشور، فضای مجازی و صدا و سیما تعریف می کنند با اطلاع رسانی، آموزش و قانع کردن مردم نسبت به رعایت ضوابط و دستورالعمل های ابلاغ شده برای کسب و کار هایی که فعالیت خود را آغاز نموده اند، اقدام موثر داشته باشند.

روحانی اعلام نمود: وزارت بهداشت و درمان با همکاری دستگاه های ذیربط باید در کنار آموزش و قانع کردن مردم نظارت و کنترل دقیقی نسبت به رعایت ضوابط و اصول بهداشتی داشته باشد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه بازگشایی مراکز آموزشی طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بستگی به شرایط و شرایط کنترلی کرونا در هفته های آینده دارد، گفت: بنابراین وزارت بهداشت و درمان می بایست با همکاری کمیته آموزشی و کمیته امنیتی- اجتماعی با تطبیق معیار های تعریف شده در این خصوص پیشنهاد خود را ارائه کند.

روحانی اضافه نمود: وزارت بهداشت و درمان همچنین ماموریت دارد بر اساس معیار های تعریف شده و پذیرفته شده جهانی استان ها و شهر های کشور را نسبت به شرایط شیوع بیماری در سه شرایط معین تقسیم بندی نموده و در هفته های آینده پروتکل های مرتبط با آن ها که با معیار های معین تعریف شده اند را اجرا کنند.

رئیس جمهور گفت: در جلسه قبلی روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ماموریت داده شد تا با همکاری و تقویت شرکت های دانش بنیان نسبت به ساخت و فراوری برنامه، نرم افزار و کیت های جدید برای معین شدن افرادی که دارای مصونیت هستند آنالیز سریع داشته و اقدام کنند؛ بر این اساس با استفاده از آن و شناسایی بهبود یافتگان و درمان شدگان می توانیم در زمینه اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی به مردم یاری کنیم.

وی با بیان اینکه باید در زمینه رفت و آمد ایرانیان خارج از کشور یا اتباع بیگانه که سفر آن ها لازم است پروتکل های دقیق تعریف گردد، اضافه نمود: وزارت بهداشت و درمان با همکاری وزارت امور خارجه و راه و شهرسازی ماموریت دارند تا دستورالعمل های دقیق را در این راستا تدوین و پس از تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به اطلاع رسانی آن اقدام کنند، تا بر اساس آن رفت و آمد های ضروری که غالباً مرتبط با تبادلات تجاری با سایر کشور ها و همسایگان یا بازگشت ایرانیان بوده و برای کسانی است که ناگزیر از سفر به ایران هستند انجام گردد و بتواند شرایط را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای سفر به ایران مهیا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روحانی: وزارت بهداشت شرایط شروع فعالیت کسب و کار ها را تعیین کند ، بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به شرایط کنترل کرونا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: وزارت بهداشت شرایط شروع فعالیت کسب و کار ها را تعیین کند ، بازگشایی مراکز آموزشی بستگی به شرایط کنترل کرونا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید