خوانندگی برای تیتراژ سریال ها خرید و فروش می شود!

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، یک آهنگساز و خواننده کشورمان شرایط موسیقی کشور و جولان مافیای موسیقی در خرید و فروش تیتراژ سریال ها و آلبوم های موسیقی را توصیف کرد.

خوانندگی برای تیتراژ سریال ها خرید و فروش می شود!

به گزارش گروه دیگر رسانه های وبلاگ گردشگر مدرن، حامد محضرنیا آهنگساز و خواننده کشورمان پیرامون شرایط موسیقی کشور گفت: در گذشته بسیاری از خوانندگان به اجرای موسیقی مذهبی علاقه داشتند و خصوصاً در آستانه ماه محرم و ماه مبارک رمضان آثار موسیقیایی متناسب با این ایام منتشر می کردند.

وی افزود: اما در سال های اخیر این فرایند کاهش یافته و بسیاری از خوانندگان از این فضا دور شده اند. برخی راز موفقیت را در اجرای کارهای عاشقانه و ضعیف می بینند، که البته با اتفاقاتی که در سال های اخیر رخ داده و برخی از خوانندگان با کارهای بسیار سست و ضعیف یک شبه به شهرت رسیده اند، چنین تصوری به وجود آمده است. محضرنیا تأکید کرد: بسیاری از تهیه کنندگان موسیقی با صرف پول های کلان برخی ترانه ها را یک شبه و به طور گسترده در فضای مجازی منتشر می کنند و همین کار باعث به شهرت رسیدن برخی خوانندگان با آثار ضعیف می شود.

این خواننده کشورمان گفت: در کشورمان حدود 5 تهیه کننده موسیقی داریم که مافیای موسیقی کشور محسوب می شوند. در بسیاری از موارد با دریافت پول های کلان از برخی خوانندگان به آنها تیتراژ سریال اختصاص می دهند و به این ترتیب خرید و فروش تیتراژ سریال ها به یکی از راه های درآمدزایی برای عده ای تبدیل شده است.

محضرنیا گفت: یکی دیگر از اقدامات درآمدزایی در موسیقی، پخش آن در فضای مجازی است به طوری که برای پخش یک موسیقی در فضای مجازی به شکل، کلیپ، دابسمش و... مبالغی بین 10 الی 300 میلیون تومان از خواننده طلب می کنند و برخی از خواننده ها که توانایی آن را دارند پرداخت می کنند و برخی دیگر که توانایی آن را ندارند نمی توانند آثارشان را منتشر کنند.

محضرنیا با اشاره به اینکه وزارت ارشاد قانونی وضع کرده که انتشار تک آهنگ نیز نیاز به مجوز دارد، گفت: در حوزه متن ترانه ها نیز همین رویه وجود دارد و معلوم نیست چه کسانی و طبق چه دستورالعملی به برخی ترانه های سخیف و سست و بی مایه مجوز می دهند. البته این امر نشان می دهد که نه قانون درستی در این حوزه وجود دارد و نه افراد مسئول، صلاحیت تصمیم گیری و نظارت در این حوزه را دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خوانندگی برای تیتراژ سریال ها خرید و فروش می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوانندگی برای تیتراژ سریال ها خرید و فروش می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید