روایت استاندارخوزستان از ناآرامی ماهشهر ، پتروشیمی را درمعرض اختلال قرار دادند ، به مرکزعملیات برق حمله کردند

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، استاندار خوزستان در جریان ملاقات با خانواده شهید رضا صیادی از شهدای امنیت که در ناآرامی های ماهشهر به شهادت رسید جزئیات ناامنی های اتفاق افتاده در این شهر را تشریح کرد.

روایت استاندارخوزستان از ناآرامی ماهشهر ، پتروشیمی را درمعرض اختلال قرار دادند ، به مرکزعملیات برق حمله کردند

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: بعضاً ممکن است مردم نسبت به بعضی سیاست ها و تصمیمات نقد و اعتراض داشته باشند که حق آنهاست و ما موظف به شنیدن اعتراض و در صورت لزوم و کار کارشناسی پذیرنده نظرات مخالف خود هستیم؛ اما ایجاد اغتشاش و ناامنی بحث دیگری است.

وی در مورد ناامنی های اتفاق افتاده در ماهشهر شرح داد: در مقطع اعتراضات در طول سه چهار روز در ماهشهر عده ای به صورت سازمان یافته جهتهای ارتباطی این شهر با اهواز، امیدیه، رامشیر، بندرامام و چند جهت ارتباطی دیگر ماهشهر را مسدود نموده بودند و با توسل به اسلحه و آتش زدن لاستیک از تردد مردم ممانعت می کردند.

رئیس شورای تامین استان ادامه داد: این افراد حتی امکان تردد پرسنل پتروشیمی را نیز سلب نموده بودند و راه ارتباطی بندر امام که قطب غله ای و بندری کشور است را نیز بسته بودند و کامیون های باری امکان فعالیت نداشتند بنحوی که پیش از این جریانات تردد روزانه کامیون ها 3 هزار وسیله بود که این رقم را به سیصد کامیون در روز رسانده بودند.

وی افزود: صنعت پتروشیمی هم به دلیل بروز این شرایط ناامن در معرض بروز مشکل و اختلال قرار گرفته بود و تداوم این شرایط کل استان و کشور را در معرض آسیب و مشکل قرار می داد.

شریعتی اعلام کرد: اینکه ماهشهر با این پتانسیل مالی و تجاری در چنین شرایطی قرار گرفته بود نشانده این است که این اقدامات سازمان دهی شده و برنامه ریزی شده و هدفمند بود و میخواستند اقتصاد کشور را مختل کنند.

استاندار خوزستان مطرح کرد: سه چهار روز این شرایط تدوام داشت و افرادی که در این ناامنی نقش داشتند حتی به کارخانه آرد ماهشهر و مرکز عملیات برق حمله کردند و ما در طول این چند روز بنا را بر صبر و مدارا گذاشته بودیم.

شریعتی اضافه نمود: پس از اینکه شرایط رو به وخیم تر سدن رفت ناچار به انجام وظیفه و تأمین امنیت بودیم و اینجا بود که نیروهای عزیز و فداکار در تامین امنیت جانفشانی به خرج دادند و شرایط را به حالت عادی برگرداندند.

استاندار خوزستان گفت: هیچ کس از نیروهای انتظامی نظامی و امنیتی پیشقدم در ایجاد درگیری نبود و ما به دنبال صبر و مدارا و حداقل درگیری بودیم.

رئیس شورای تامین استان بیان داشت: تأمین امنیت از حقوق اساسی همه مردم است و جان همه ما که در مسؤولیت قرار گرفتیم فدای تامین امنیت مردم.

شریعتی با قدردانی از فداکاری های شهید صیادی گفت: این شهید والامقام در ایام اربعین نیز همه کوشش خود را برای تأمین امنیت و آسایش زائران به خرج داد و در این غائله ماهشهر نیز جان خود را در طبق اخلاص قرار داد.

استاندار خوزستان در خاتمه یادآور شد: شهدای گرانقدر و خانواده معظم آنها به فرموده امام خمینی(ره) چشم و چراغ ملت هستند و امیدواریم همه ما در جهت آرمان های شهدای عزیز قرار داشته باشیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "روایت استاندارخوزستان از ناآرامی ماهشهر ، پتروشیمی را درمعرض اختلال قرار دادند ، به مرکزعملیات برق حمله کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت استاندارخوزستان از ناآرامی ماهشهر ، پتروشیمی را درمعرض اختلال قرار دادند ، به مرکزعملیات برق حمله کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید