بارش شدید باران در گیلان و مازندران

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران در برخی مناطق کشور طی امروز و فردا (30 مهر و 1 آبان) گفت: شدت بارش ها در دو استان گیلان و مازندران است.

بارش شدید باران در گیلان و مازندران

به گزارش ایسنا،صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (30 مهر) سامانه بارشی در شمال آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی فعال است و سبب ابرناکی، بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش طی امروز (30 مهرماه) در استان گیلان و مازندران است، گفت: فردا (1 آبان) نیز بارش باران در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی دور از انتظار نیست همچنین طی روز جمعه (2 آبان) فعالیت سامانه بارشی محدود به استان خراسان شمالی و شمال شمال خراسان رضوی می شود.

ضیاییان با بیان اینکه از امروز تا جمعه (30 مهر تا 2 آبان) در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال شرق کشور دمای هوا بین 6 تا 9 درجه سانتیگراد کاهش می یابد، گفت: کاهش دما در شرق کشور، بخش هایی از جنوب شرق، دامنه های جنوبی البرز و مرکز حدود 4 تا 6 درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه دریای خزر از امروز تا بعد ازظهر فردا مواج است، گفت: از فردا تا دوشنبه هفته آینده (5 آبان) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت که سبب افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهر های صنعتی و پرجمعیت می شود.

ضیاییان در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (1 آبان) صاف در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و روز جمعه (2 آبان) نیز صاف و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: فرارو

به "بارش شدید باران در گیلان و مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شدید باران در گیلان و مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید