اعلام حالت فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، فرماندار ایالت ویسکانسین آمریکا به دلیل بروز ناآرامی های اخیر در این ایالت در پی زخمی شدن یک مرد سیاه پوست بر اثر تیراندازی نیروهای آمریکایی اعلام حالت فوق العاده کرد.

اعلام حالت فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گردشگر مدرن به نقل از ریانووستی، تونی اورز فرمانده ایالت ویسکانسین آمریکا روز سه شنبه فرمان اعلام حالت فوق العاده را به دلیل ادامه اعتراضات و درگیری در مناطق مختلف ایالت مزبور امضا کرد.

به موجب امضای این فرمان، نیروهای امنیتی آمریکا برای مقابله با ناآرامی ها و تضمین حمایت از زیرساخت ها و پایگاه های فرهنگی در خیابان های ویسکانسین مستقر شدند.

تونی افرز در نشست خبری عصر سه شنبه به وقت واشنگتن، خواهان پرهیز معترضان از خشونت و درگیری شد و گفت: اجازه ندهید که بعضی افراد با سوءاستفاده از فضای اعتراضات باعث شوند فرصت به وجودآمده برای مطرح کردن درخواست مطالبات مربوط به عدالت از راه مسالمت آمیز، از بین برود.

پلیس ایالت ویسکانسین به تازگی، یک فرد آفریقایی تبار به نام ژاکوب بلیک را از پشت سر هدف تیراندازی قرار داد. در این حادثه که بعدازظهر روز یکشنبه در شهر کنوشا واقع در ایالت ویسکانسین رخ داد، ژاکوب بلیک شدیداً زخمی و راهی بیمارستان شد.

به رغم اعلام منع آمدوشد در شهر کنوشا، اعتراضات ساکنان این شهر علیه تیراندازی پلیس به این شهروند آفریقایی تبار همچنان ادامه دارد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعلام حالت فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام حالت فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید