آمار فوق العاده مرد شماره یک تیم ملی ، علی بیرو بالاتر از نویر و دخیا

به گزارش وبلاگ گردشگر مدرن، حدود 3 ماه از حضور مارک ویلموتس در ایران می گذرد و در طول این 3 ماه شاهد تغییر و تحولات زیادی در تیم ملی فوتبال کشورمان بوده ایم.

آمار فوق العاده مرد شماره یک تیم ملی ، علی بیرو بالاتر از نویر و دخیا

به گزارش، حدود 3 ماه از حضور مارک ویلموتس در ایران می گذرد و در طول این 3 ماه شاهد تغییر و تحولات زیادی در تیم ملی فوتبال کشورمان بوده ایم. برای پر کردن جای خالی جلال حسینی و پژمان منتظری تا کنون بازیکنان زیادی در قلب دفاع تیم ملی جای گرفته اند، اشکان دژاگه هنوز برای تیم ویلموتس بازی نکرده، سعید عزت اللهی با وجود بهبود مصدومیتش، به اردو ها دعوت نمی شود، احمد نوراللهی جانشین علی کریمی در خط میانی شده و بر خلاف گذشته طارمی، سردار و دنیابخش هم در ترکیب تیم ملی حضوری کامل نداشته اند. اما در بین تمام این تغییر و تحولات باید حساب یک بازیکن را از بقیه ملی پوشان جدا کرد؛ علیرضا بیرانوندی که به نظر می رسد به مهره بدون جانشین تیم ملی تبدیل شده است.

بیرانوند در هر 4 بازی اخیر تیم ملی با هدایت ویلموتس فیکس بوده و با توجه به درخششی که داشته، بعید است که در بازی های رسمی چهره جدیدی را در قفس توری یوز ها ببینیم. در طول سالیان گذشته بار ها و بار ها این جمله را شنیده ایم که ستارگانی مثل زلاتان، اسنایدر، رونی، روبن، ریبری، اینیستا و ژاوی از بدشانسی هم دوره مسی و رونالدو بودند و همیشه زیر سایه این 2 ابرستاره دنیای فوتبال قرار دریافتد.

حالا در فوتبال ما هم داستانی مشابه در حال شکل دریافت است و با حضور بیرانوند رسیدن به پیراهن شماره یک تیم ملی، رفته رفته به یک هدف دست نیافتنی تبدیل می شود. در فوتبال ایران فرقی نمی کند که دروازه بانی در لیگ رکورد کلین شیت را بشکند و یا در 6 هفته ابتدایی لیگ در تیم منتخب هفته قرار بگیرد، در هر صورت بیرانوند انتخاب اول سرمربی تیم برای ایستادن در قفس توری خواهد بود. به عنوان مثال این فصل پیام نیازمند در 6 هفته ابتدایی، هیچ گلی نخورده و با 5. 2 مهار در هر بازی نقش مهمی در صدرنشینی سپاهان داشته است. با همه این ها، اوضاع او در تیم ملی، چندان خوب پیش نمی رود.

تیم ملی با ویلموتس در 4 بازی محبت آمیز و رسمی به میدان رفته که در همه این بازی ها، بیرانوند درون دروازه تیم ملی ایستاده است. ویلموتس حتی در بازی با کامبوج هم از دروازه بان اصلی تیم ملی استفاده کرد و بیرانوند با مهار پنالتی، توانست جایگاهش را محکم تر کند. در بین بازیکنان بدون بازی لیست فعلی تیم ملی، فقط نیازمند حدود یک سال است در اردو ها حضور دارد و فرصت بازی پیدا نکرده است. موضوعی که بیشتر، به داشتن رقیب آماده ای مثل بیرانوند مربوط می شود. درخشش بیرانوند در تیم ملی از جام دنیای روسیه آغاز شد و این درخشش در یک سال اخیر نیز تداوم داشته است.

علی بیران بعد از جام دنیای روسیه در 8 بازی رسمی و 6 بازی محبت آمیز برای تیم ملی به میدان رفته که حاصل آن 9 پیروزی، 4 تساوی و فقط یک شکست بوده است. اگر بازی های محبت آمیز را در نظر نگیریم، تیم ملی بعد از جام دنیای در 8 بازی رسمی اخیر خود با بیرانوند فقط مقابل ژاپن دروازه خود را باز شده دیده و در 7 بازی بیرانوند پیروز به ثبت کلین شیت شده است. رکورد 88 درصد کلین شیت و دریافت فقط 3/0 گل در هر بازی ملی رسمی و مهار 3 پنالتی از 4 پنالتی اخیری که در یک سال اخیر به ضرر تیم ملی گرفته شده، رکوردی غیرقابل باور محسوب می شود که برای درک اهمیت رکورد بیرانوند، عملکرد 2 دروازه بان برجسته دنیا در 20 بازی ملی رسمی گذشته را بررسی می کنیم. به عنوان مثال داوید دخیا دروازه بان شماره یک اسپانیا در 14 بازی ملی رسمی اخیر خود 5 کلین شیت داشته و 12 گل دریافت کرده است. مانویل نویر دروازه بان صاحب نام آلمانی ها هم در 14 بازی اخیر ملی رسمی آلمان فقط 5 کلین شیت داشته و 22 بار دروازه خود را باز شده دیده است؛ آماری که نشان می دهد بیرانوند در یک سال اخیر از نظر آماری به مراتب بهتر از 2 دروازه بان بزرگ دنیای فوتبال ظاهر شده است.

منبع:خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آمار فوق العاده مرد شماره یک تیم ملی ، علی بیرو بالاتر از نویر و دخیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار فوق العاده مرد شماره یک تیم ملی ، علی بیرو بالاتر از نویر و دخیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید